A sportrehabilitáció nem csak funkcionális tréningek sorozatából áll! Már a sérülés pillanatában elkezdődik és akkor már folytatódik, amikor a páciens még a kórházi ágyon fekszik!!! Megfigyelve pl. a krónikus megbetegedések egyre növekvő számát, vagy a sportsérülések késői időszakban jelentkező esetleges szövődményeit, rendkívül fontosnak tartjuk, hogy egy célirányos rehabilitáció, vagy min. a prevenció érdekében végzett munka még több helyen elkezdődjön!
Ehhez viszont az kell, hogy még több sportfizioterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, a járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál.
Azok a gyógytornászok is kaphassanak végre sportfizioterapeuta képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült pácienssel! Mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitatív és quantitatív eredmények sokszor már itt megpecsételődnek!
A nálunk folyó képzésnél fontos kiemelni, hogy rendkívül komoly tudományos és szakmai múlttal rendelkezik. 1980-as években alakult meg, és azóta is folyamatos kutatási- és fejlesztési munkák folynak e területen és ez megmutatkozik az oktatásban is, ami garantálja a minőségi oktatók jelenlétét!
Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner alapképzés magában foglalja azokat az általános és speciális tréningek alapjait,a specifikus fiziológiát, az adaptációs folyamatokat, táplálkozásélettani alapokat, sportspecifikus alap-analíziseket és teszteket amelyek ismerete elengedhetetlen és alapszintű követelmény a sportoló, krónikus megbetegedésben szenvedő páciens rehabilitációjában.
Mindkét esetben fontos tény, hogy minden szövet gyógyulásához kell egy specifikus inger, mely a szöveti átépülést/felépülést serkenti, miközben egyéb képességeket a sportoló nem veszít el! Ez az inger megfelelő edzésprogrammal kiválóan adagolható! Nem csak egy edzés utáni gyúrás a fontos, hanem egy szakszerűen felépített, minden apró részletre kiterjedő tréning is!
Továbbképzés struktúrális felbontása:
- Szervezeti felépítések a sportrehabilitációban. Részletes bemutató: World Confederation for Physical Therapy (WCPT), International Federation of Sports Physiotherapy (IFSP) és Deutscher Olympischer Sportbund (DOSB).
- Sportsérülések lehetséges formáinak áttekintése, részletes elemzése.
- Elsősegély a sportban, a sportsérülések ellátásában, „RICE-Prinzip“.
- Szövetek élettana és a sebgyógyulás.
- Sebgyógyulás fázisai és egy sportfizioterapeuta teendői a különféle fázisok idején.
- Sebgyógyulási fázisok lefolyása különféle szöveti struktúrák esetében: izom, csont, ízületi, tok, ízületi szalagok, ín, porcszövet.
- Tréningelmélet.
- Stabilizáció, nyújtás és funkcionális gimnasztika.
- Sportspecifikus bemelegítési formák részletesen.
- Regenerációs lehetőségek egy sportoló számára sportspecifikus rehabilitáció.
- Edzéselmélet.
- Sérülésprevenció.
- Speciális tesztek, vizsgálati lehetőségek a sportfizioterapeuta, rehabilitációs tréner számára.
- Sportsérülések funkcionális vizsgálata, elemzése, rehabilitációja a láb, lábszár, térd, comb, csípő, medence, gerinc, váll, könyök, csukló, ujjak, fej területén.
- Klasszikus taping és bandázsolás - Funkcionális kötések alkalmazása a sportban sérülések rehabilitációjában.
- Sportmasszázs és regenerációs masszázsok a sporttevékenységek különböző fázisaiban sportágspecifikusan.
- Elektroterápiás lehetőségekről részletesen.
- Sportsérülések és az elektromos terápia alkalmazhatóságának formái, lehetőségei típusai.
- FMS
- Kryoterápia, hűtés, melegkezelés lehetőségei, formái, szabályai.
- Stretching a sportban sportágspecifikus lehetőségek és formák szerint, figyelembe véve a szövetek élettanát és reakcióit.
- Ok-okozati összefüggések és láncelemzés az alsó végtagok területén a sportsérülések kiváltó okait és következményeit illetően.
- Ok-okozati összefüggések és láncelemzés a felső végtagok területén a sportsérülések kiváltó okait és következményeit illetően.
- Ok-okozati összefüggések és láncelemzés a gerinc területén a sportsérülések kiváltó okait és következményeit illetően.
- Edzéselmélet, tréningtervezés, biomechanika, biokémia, sportpedagógia, sportszociológia, sportpszichológia, sportorvoslás.
- Teljesítményfokozás lehetséges irányai, formái, lehetőségei.
- Erőtréning, koordinációs tréning, izomtömeg növelés, reaktív erő, maximális erő, gyorsaság, propriocepció, szenzomotorikus képességek stb. fejlesztésének lehetőségei, formái.
- Tréning tervezés lépései és kivitelezések.
- Állóképesség és annak vizsgálati, illetve fejlesztési lehetőségei a tréner, a sportfizioterapeuta számára sportágspecifikusan.
- Sportpszichológia.
- Táplálkozásélettan. Sporttáplálkozás.
- Dopping és sport.
- Sportspecifikus analízisek.
- Neurofiziológia.
- Fájdalompszichológia.
- Orvosi tréningterápia.
Képzéssel megszerezhető kompetenciák: Kizárólag alapképesítésre (lsd. lentebb) és csak annak kompetenciáira építhetők!
Időtartam: 2x5 nap (alap) + 2 hónapos vizsgaidőszak a beadandó anyagok elkészítésére.
Szakmai tanfolyam indulásának dátumai:
- 2025. a tervezett dátm
Képzésre jelentkezők lehetnek: orvosok, gyógytornászok, edzők/személyi edzők (OKJ) sporttudományi előképzettséggel. Tanfolyami részvételi feltételek a képzési szabályzatban olvashatók.
Vizsga: A 2x5 napos tanfolyami blokkokat követően mindenkinek 2 hónap alatt kell a tréningtervek alapján esetbemutatót készítenie egy tetszőlegesen kiválasztott problémára, az előképzettségi kompetencia határok betartásával. Az esetbemutató elkészítésének részleteit mindenki megkapja személyesen azutolsó tanfolyami napon.
Oklevél/Igazolás: Sikeres vizsgát követően minden résztvevő, aki a feltételeket teljesítette megkapja az igazolást a sikeres teljesítésről.
Csoportlétszám: A továbbképzés maximális létszáma 8 fő.
Nemzetközi képzés: Az alapképzés elvégzését követően a terapeuták számára kb. 8-10 hónap gyakorlási idő szükséges, majd ezt követően bekapcsolódhatnak majd a komplex képzési rendszerbe, amely további 4 egységből áll majd. Ennek tananyagáról, a képzési időkről, a tananyag felosztásáról a továbbképzés idején részletes felvilágosítást kap minden érdeklődő.
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke utca 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
A továbbképzés német nyelvű, magyar fordítással.
Tandíj:
HUF: 180.000 Forint/modul, amely magában foglalja az órai jegyzet, az igazolások regisztrációját.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni. Bővebben a tandíjfizetésről itt...
- Képzéshez - amennyiben a jelentkezés leadása és a képzés dátuma között min. 1 hónap áll rendelkezésre - részletfizetés is igényelhető. Részletfizetési tájékoztató...
Akkreditáció megújítása jelenleg folyamatban.
Hogyan történik a regisztráció folyamata és a visszaigazolás?
Regisztrációhoz ki kell tölteni az ONLINE JELENTKEZÉSI LAPOT, majd beküldeni hozzánk. Az űrlap sikeres elküldéséről rendszerünk tájékoztatja Önt. Ezt követően küldjük Email címére a tanfolyami visszaigazolást, majd külön Emailben a díjbekérőt. Azon található lesz egy bankszámla szám, ahová a tanfolyami díjat várjuk. Amint az megérkezik hozzánk, értesítjük róla. Ezt követően a tanfolyam választott dátuma előtti napon emlékeztető levelet küldünk Önnek SMS-ben.
Egyéb fizetési lehetőséget kínálunk a Paypal rendszeren keresztül is-