+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: sportsérülés

Egy igen érdekes és hasznos esetbemutatót szeretnék ma megosztani minden kedves olvasóval, amely az elmúlt hetek egyik érdekes esetét prezentálja, kiemelve azt az elhagyhatatlan tényt, hogy a fascialáncoknak a modern rehabilitációban ma már nélkülözhetetlen, kihagyhatatlan szerepe van a fájdalmak, egyéb negatív panaszok kialakításában, vagy fenntartásában. Ha eredményesen akarunk rehabilitálni, a panaszokat viszonylag gyorsan, relatíve rövid időn belül szüntetni, akkor a kiváltó okokat és a következményeket sok esetben külön-külön, más-más terápiákkal kell kezelni, de ebben a fasciának kiemelt szerepet kell betöltenie.

A napokban megkeresett minket egy sarokcsonti és környéki problémával, annak állandóan kiújuló gyulladásával hosszú hónapok óta küszködő páciens a Rehab Akadémián és segítségünket kérte panaszai megszüntetésében. A sarokcsonti fájdalomhoz társult igen erős Achilles-ín letapadás is. Mindezek a járást nagyon kellemetlenné tették számára, hiszen 100 méter után rendkívül erős, éles, szúró fájdalom alakult ki a sarokcsont és az Achilles-ín mentén egyaránt.

A sarokcsont és az Achilles-ín rendszeres irritálását kiváltó tényezőkhöz egy rendkívül erős mediális boltozat (belső talpéli) süllyedés is társult, amely nem tett jót a sarokcsont pozíciójának, hiszen ott egy valgus állás alakult ki. Mivel azonban 26 éves és szeret futni az igényét, miszerint a kezeléstől elvárja, hogy ismét tudjon majd kedvenc sportjában tevékenykedni, nagyon komolyan kellett venni.

Az orvosi leletet átolvasva és a terápiás javaslatot elindítva a dokumentumok szerint a lökéshullám terápiát kezdtük meg a sarokcsont, az Achilles-ín, a talpi fascia (aponeurosis plantaris) területén.

A lökéshullám készülék beállításánál ügyeltünk arra, hogy a panasz, a tünet kialakításában különféle szövettípus szerepel, másfajta érzékenységgel (izom, ínszövet, csonthártya, ízom-ín átmenet, amely gyulladt is, talpi fascia) és ezek a készülék által kiváltott hullámokra eltérő módon reagálnak. Elindultunk tehát a fascia lazítására használt lökéshullám programmal, majd áttértünk az izom, a m. triceps surae lazítására is. Ezt követően következett az ínszövet, az Achilles-ín és a tapadási pontja. Ínszövetet lazító beállításokkal indultunk itt, majd átállítottuk a készülék erősségét és frekvenciáját a keringés javító beállításra és ezt követően következett a csonthártya lazítás.

Mindezt azért, hogy a lokális panaszokat hamar ki tudjuk oldani, a sarokcsonti fájdalmakat enyhítve a járást kissé fájdalomtól mentesebbé tudjuk tenni.

30 perces lökéshullám terápiát követően következtek azok a funkcionális tesztek, melyek a sarokcsonti fájdalmak kiváltó okára irányították rá a figyelmünket. Így a következő lépésben ezek megszüntetésére fókuszáltunk, hiszen el akartuk kerülni, hogy páciensünk 100-300 méter megtétele után újból érezze a kiújuló sarokcsonti és Achilles-ín környéki fájdalmakat.

A kiváltó okok feltérképezése miatt elő kellett venni és elemezni azokat a funkcionális láncokat, melyek a terhelést befolyásolják és a testtartás, az igénybevétel függvényében kialakulnak az alsó végtag különböző oldalain keresztül haladva. A páciensünk esetében az anteromediális kötőszöveti lánc és a poszteromediális fascialánc egyaránt érintett volt, a fájdalom kialakításában és a gyulladásos folyamatok fenntartásában igen erősen szerepet játszott.

A fascialánc kezelésnél kiemelendő, hogy annak érdekében, hogy ne jöjjön létre terhelés hatására, járáskor, futáskor a fájdalom, fontos volt a mediális talpi boltozat, a m. tibialis anterior és a tibia csonthártyájának lazítása is. Ezen megközelítésben páciensünk esetében összességében 4 alkalom lökéshullám kezelés és egy alkalommal végzett fascialánc kezelés elegendő volt a tünetmentesség elérése érdekében. Kezelések közötti időben a fokozatosság és a terhelhetőség figyelembe vétele mellett meg tudta kezdeni az óvatos terhelést, illetve kezelést követően ismét elkezdett futni, amely már fájdalmaktól mentes volt.

Kiemelendő, hogy a hosszanti talpi boltozat süllyedése hosszú távon lehet egy olyan irritáló tényező a terhelés függvényében, amely későbbiekben ismételten túlterhelheti a kötőszöveti láncot, abban letapadások alakulhatnak ki, ha erre a panaszmentesség elérése után nem figyelünk. Azonban tudatos tréninggel, izomlazító technikák otthoni rendszeres alkalmazásával jól lehet végezni a kötőszöveti és izomlazítást megelőzés (prevenció) céljából. Páciensünk meg is kapta azokat a kötőszövet lazító instrukciókat, melyet az ő esetében rendszeresen végeznie kell majd a boltozatsüllyedés és a rendszeres futás miatti panaszok kiújulásának elkerülése miatt.

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

Cikket írta/szerző: Kanyó Ildikó, PhysioVit Rehab Akadémia/ Sportfizioterapeuta, 2017. szeptember 01.

Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

Magyar és nemzetközi területeken tevékenykedő képzési iskoláink kezében kettő nagy és egyben jogvédett irányzat van. Az egyik képzés az International Academy For Sportscience közreműködésével, a City University Los Angeles, valamint a World Commission For Sports Biomechanics védnöksége alatt folyó "Physical Rehabilitation Trainer® - PRT®", azaz I.A.S. Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner PRT képzés. Másik nagy sportrehabilitációs irányzat a DOSB Sportfizioterápia (Német Olimpiai Sportszövetség licensze alatt álló) képzése.

Fontos szempontunk, hogy a 2x5 egység időtartama alatt hallgatóink számára elegendő időt biztosíthassunk a gyakorlati elemek elmélyítésére. Ezért az első kettő egységek (alapképzés) elvégzése, valamint sikeres záróvizsga után mindenki számára szabad választási lehetőséget biztosítunk a folytatás eldöntésére.Az alapképzés birtokában  a szakember rendelkezik annyi ismerettel, hogy önállóan tudjon tevékenykedni fitness-wellnes centrumokban, sportrehabilitációs központokban, kórházakban, privát praxisokban, sportkluboknál.

 

A sportrehabilitáció nem csak funkcionális tréningek sorozatából áll! Már a sérülés pillanatában elkezdődik és akkor már folytatódik, amikor a páciens még a kórházi ágyon fekszik!!! Megfigyelve pl. a krónikus megbetegedések egyre növekvő számát, vagy a sportsérülések késői időszakban jelentkező esetleges szövődményeit, rendkívül fontosnak tartjuk, hogy egy célirányos rehabilitáció, vagy min. a prevenció érdekében végzett munka még több helyen elkezdődjön!

Ehhez viszont az kell, hogy még több sportfizioterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, a járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál.

Azok a gyógytornászok is kaphassanak végre sportfizioterapeuta képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült pácienssel! Mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitatív és quantitatív eredmények sokszor már itt megpecsételődnek!

 

A nálunk folyó képzésnél fontos kiemelni, hogy rendkívül komoly tudományos és szakmai múlttal rendelkezik. 1980-as években alakult meg, és azóta is folyamatos kutatási- és fejlesztési munkák folynak e területen és ez megmutatkozik az oktatásban is, ami garantálja a minőségi oktatók jelenlétét!

Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner alapképzés magában foglalja azokat az általános és speciális tréningek alapjait,a specifikus fiziológiát, az adaptációs folyamatokat, táplálkozásélettani alapokat, sportspecifikus alap-analíziseket és teszteket amelyek ismerete elengedhetetlen és alapszintű követelmény a sportoló, krónikus megbetegedésben szenvedő páciens rehabilitációjában.

Mindkét esetben fontos tény, hogy minden szövet gyógyulásához kell egy specifikus inger, mely a szöveti átépülést/felépülést serkenti, miközben egyéb képességeket a sportoló nem veszít el! Ez az inger megfelelő edzésprogrammal kiválóan adagolható! Nem csak egy edzés utáni gyúrás a fontos, hanem egy szakszerűen felépített, minden apró részletre kiterjedő tréning is!

 

Továbbképzés struktúrális felbontása:

  • • Sportfizioterápia - alapjai
  • • Erőfejlesztő gyakorlatok a PRT koncept szerint: gerinc, alsó- és felső végtag
  • • Funkcionális tréningek és tesztek szöveti sérülések típusa szerint
  • • Tréningek, fejlesztések, edzések a modern rehabilitáció, a szöveti sérülés típusai, a sebgyógyulás folyamata szerint.
  • • Diagnosztika
  • • Bevezetés a táplálkozásélettan, sporttáplálkozásterületére
  • • Sporttaping és bandázolás
  • • Tréning készülékekkel, súlyzókkal.

 

Képzéssel megszerezhető kompetenciák:

A képzés ismeretanyagának elsajátítása után az alapképzéssel minden szakember alkalmas lesz sportsérülések, krónikus megbetegedések, oropédiai, traumatológiai sérülések, reumatológiai panaszok edzés segítségével történő gyógyítására, kísérésére. Sikeres vizsgát követően orvosok, edzők, masszőrök Rehabilitációs Tréner bizonyítványt, gyógytornászok pedig Sportfizioterapeuta bizonyítványt kapnak.

Időtartam: 2x5 nap, amely személyes megjelenést igénylő elméleti és gyakorlati oktatás (Online, vagy távoktatás formájában nem végezhető!)

 

Időpontok: 2018-ra vonatkozóan hamarosan...

 

Képzésre jelentkezők lehetnek: orvosok, gyógytornászok, humánkineziológusok és hallgatók (orvostanhallgatók, gyógytornász- és humánkineziológus hallgatók), edzők/személyi edzők, sporttudományi előképzettséggel rendelkező szakemberek

 

Oklevél/Igazolás: Sikeres vizsgát követően minden Hallgató/Terapeuta megkapja majd a Rehabilitációs Tréner alapképzés elvégzését igazoló dokumentumot, amely feljogosítja őt arra, hogy a betegkezelésben, a rehabilitációs gyógykezelésben részt vegyen. Gyógytornász-fizioterapeuta előképzettséggel rendelkező szakemberek kapnak továbbá Sportfizioterapeuta alapképesítésről is igazolást.

 

Nemzetközi képzés: Az alapképzés elvégzését követően a terapeuták számára kb. 8-10 hónap gyakorlási idő szükséges, majd ezt követően bekapcsolódhatnak majd a Sportfizioterápia, rehabilitációs tréner komplex képzési rendszerbe, amely további 4 egységből áll majd. Ennek tananyagáról, a képzési időkről, a tananyag felosztásáról a továbbképzés idején részletes felvilágosítást kap minden érdeklődő.

 

Képzés helye:  PhysioVit Rehab Akadémia, központjaia 14.kerületben, a 13. kerületben és a 7. kerületben

 

Tandíj: 

  • EUR: 600 €/egység, amely magában foglalja az órai jegyzet, az igazolások regisztrációját. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • HUF: Tandíj törlesztése forintban is lehetsöges. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
  • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Kategória: Tervezett képzések
csütörtök, 10 Augusztus 2017 15:20

Okkluzív tréning és atrófia

Sokak számára új, vagy mondhatni idegen lehet az okkluzív tréning kifejezés, pedig egy már rengeteg helyen bizonyított módszerről van szó, mellyel nem csak egészséges, fizikai problémával nem rendelkező emberek fejleszthetik izomzatukat, hanem sérülésből visszatérő sportolók és hétköznapi emberek egyaránt profitálhatnak belőle.

Megtörtént a sérülés, a sportoló, a nem sportoló ember (aki pl. rehabilitációs- sportrehabilitációs,  vagy egészségmegőrző terápiák miatt keres minket meg) a konvencionális utasításoknak eleget téve pihenteti a sérült végtagot, ami ugye eleve nem minden esetben megfelelő, sőt.

Eltelik több hét, kliensünkről lekerül a gipsz, ami már nem tudja miért lötyög rajta, de miután meglátja a végeredményt, óriásira kerekedett szemekkel konstatálja, hogy a sérült végtag jócskán veszített a méretéből. Akinek már volt gipszrögzítése, bizonyára szintén tapasztalt hasonlót. A jó rehabilitáció érdekében nem csak az ideális mozgástartomány elérésén ajánlott dolgozni, hanem az izomzat méretének visszaállításán is! A hypetrófia elengedhetetlen a jó rehabilitáció érdekében! Mit értek jó rehabilitáció alatt?
Szeptember 5-én, majd aztán rendszeresen, a PhysioVit által rendezett Performance and Mobility workshopon részletesen megmutatjuk! Nézzünk egy aprócska érdekességet, a komplex előadásból! Mi az az okklúzív tréning?
 
Az okkluzív tréning alkalmával egy speciális karpántot, vagy szalagot (pl. a kizárólag nálunk kapható Medical Flossing) helyeznek fel a kezelt végtagra. Miután felkerült a karpánt, alacsony intenzitású, magasabb ismétlésszámú mozgást/edzést végez a kliens. A véráramlást nem elzárják, csak csökkentik! Óriási különbség!

Tehát.. a pántok felhelyezésével csökken a szív felé visszaáramló vér mennyisége, miközben kissé csökken a szívtől végtagok felé áramló vér mennyisége is. Ugyan ez az effekt okozza a “bedurrantam” érzést is, miután lekerül a pánt a végtagról.
Az okklúzióhoz használhat közvetlenül erre gyártott készülékeket, de ha hirtelen nem szeretné magát magas költségekbe verni, használható helyette a megfelelő a minőségű flossing band is.

FIGYELEM! Senki ne próbálja ki saját magán és vendégén sem a megfelelő ismeret, szakmai tudás nélkül! Itt is vannak kontraindikációk, melyek eleve nem teszik egyes embereknél lehetővé ezt a fajta megoldást. Erről is fogunk részletesebben beszélni szeptember 5-én Budapesten, a PhysioVit által szervezett Performance and Mobility workshop keretein belül! Köszönöm a figyelmet!

Cikket írta/szerző: Németh Zoltán sportrehabilitációs tréner, erőnléti edző

A cikket másolni, sajátként feltüntetni tilos. Ezzel kapcsolatos szerzői jogi nyilatkozatunkat itt olvashatja.

Akár ficamodott bokáról, akár túlfeszült vállról legyen szó a Medical Flossing rándulások, krónikus mozgásszervi panaszok, gyulladások, ízületi kopás, kötőszöveti letapadások esetén a fájdalmat jelentős részben csillapítja.

Milyen módon fejti ki hatását ez a kiváló latex szalag? Hogyan ér el a vérellátás rövid és fájdalmas szinte elfojtása ilyen hirtelen megkönnyebbülést? Hogyan működik a kompressziós terápia és a kineziotape ötvözetéből kiépített technika? Nézzük részletesen a flossingolás módszerének háttereit.

A Medical Flossing által biztosított flossingolás (gumiszalaggal történő speciális leszorítás) egy rendkívül innovatív terápiát jelent a sportrehabilitációban/rehabilitációban az izom és az ízületi panaszok, a regeneráció területén egyaránt. Nagyjából két percen keresztül a problémás képleteket a speciális szalag általi leszorításban átmozgatjuk – aktív izommunkával vagy a terapeuta segítségével passzívan, mely elsősorban a sérülés, a panasz jellegétől, kiváltó okától függ – mielőtt a szalagot meglazítjuk és enyhül a fájdalom, meleg, friss lesz a betekert végtag.

A flossingolás a szalag speciális nyújtottási fokán valósul meg a patológiás folyamatban érintett szövetek analizálását követően, a szövetek minőségének, elváltozásainak függvényében. A flossingolást végző személy éppen ezért ismeri a szöveteket érintő elváltozások, kóros folyamatok háttereit, a letapadások oldásához szükséges szöveti kompressziós és/vagy csúsztatási irányokat és ennek megfelelően állítja be a feltekert szalag nyújtottsági fokát, a nyútás irányát stb..

A szalag hatásai:

1. Szivacshatás: A szalag nagy nyomásán keresztül a nem kívánt anyagcsere bomlástermékek a nyirokrendszerbe kerülnek - tehát a tisztítófolyamatok egy módja érvényesül. A latexszalag levételével a problémás szövet vagy ízület újra vérrel illetve folyadékkal ellátottá válik, ami a tápanyag-, hormon-, oxigénellátást és további fontos anyagok eljutását serkenti.

2. Blokkok oldása: A Flossingnak és a szalaggal együtt végzett mozgásoknak köszönhetően a fascia, a bőralatti kötőszövet, izmok, csontok és ízületek eltolódnak, elmozdulnak eddigi helyzetükhöz és egymáshoz képest. Így feloldhatóak a blokkolást, akadályt okozó hegesedések, letapadások és a mozgásképesség érezhetően javul.

3. Fájdalomcsillapítás: A flossing szalag súrlódása a bőrön stimulálja a bőr alatt lévő érzékelő sejteket- az úgynevezett mechanoreceptorokat, amik a maguk részéről megakadályozzák a fájdalom továbbvezetését a gerincvelő felé. Közvetlenül az alkalmazás után a másodikként és harmadikként megnevezett hatás következik be, sok esetben már tartósan. Ez azt jelenti, hogy a panaszok nem térnek vissza a következő nap, mint egy bumeráng.Mindemellett a tartós terápiás eredmény érdekében természetesen néhány ismételt felhelyezés érdemes.

A szakembereket, sportolókat, betegeket lenyűgözte a szalag által kiváltott hatás, így hamar széles körben elterjedt a technika. Maguk az orvosok és orvostanhallgatók is pozitív várakozásokkal telve nyilatkoznak annak hatásáról : „Izgalmas végig kísérni, miként fejlődik ki eddig használt metódusokból, mint a kompressziós terápia (pl.: vénás betegség esetén) és a kinesiotape kombinációjából egy új kezelési módszer.

Képzések a témában rendszeresen indulnak! Részletek itt...

Még sok minden áll előttünk, amit ezzel a rugalmas szalaggal ki lehet fejleszteni, ugyanakkor néhány szabály betartásával szinte kockázatmentesen alkalmazható a technika. Ezek a következők:

 

1. A szalag ne maradjon 5 percnél tovább fenn!

2. Ne tekercseljük be mindkét lábat egy időben! A szalag levételével, nagy erővel megindul a véráram a perifériára, amely ájuláshoz is vezethet.

3. A szalag alatti területen megjelenő fájdalom esetén rögtön lazítsunk a kötésen, különben az idegirritáció léphet fel.

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

 

csütörtök, 09 Július 2015 12:31

Profi sportolói rehabilitáció - Sportfizioterápia

A sportfizioterápia a gyógytorna (fizioterápia) egy olyan továbbfejlesztett területe, ahol speciálisan a hobbi, vagy profi sport területén egyaránt a sporttevékenységet végzők egyéni sérüléseire (akut és krónikus), azok leküzdésére alkalmazott komplex egészségügyi és sporttudományi ismeretanyagon alapúló kezelési eljárásokat végzünk. 
 

Profi sportrehabilitációs programok célja:

Hatékonyság, az eredményesség és a rövid távú kezelésekkel történő sikeres és eredményes panaszmegoldásokra fókuszáló programok a sporttudományok, szöveti fiziológia, biokémia, biomechanika ismeretei, valamint a klasszikus értelemben vett fizioterápia területeit sikeresen ötvöződik, megteremtve ezáltal a gyors és hatékony gyógyulást, a sportba való mielőbbi sikeres és szövődmény mentes visszatérést, akár egy új, alapjaiban megváltoztatott tréningprogrammal biztosítottan a hosszú távú prevenció érdekében!
Mindezen célok elérésében alkalmazott speciális szakterületek, melyek megjelennek a terápiákban:
  • - Sérülések akut ellátása, stabilizálása. Ezek mellett a elsődleges, másodlagos, harmadlagos prevenciós folyamatok.
  • - Szöveti sérülés jellegére és az egyénre (céljaira, elvárásaira) épített gyógyító, támogató rehabilitációs (egyéni mozgásmintára és sportágspecifikus)
  • - Funkcionális diagnosztika és rendszeres mozgásminta szűrés, elemzés kiértékelés.
  • - Sérülésspecifikus, egyénre szabott sportolói igényeknek megfelelő rehabilitációs tréningek sora a tervezéstől az alapozáson át a sportba való visszatérésig. Beleértve a különféle képességek fejlesztését célzó edzésprogramokat is.
  • - Állandó monitorozás, a szöveti reakciók elemzése a kezelések közötti időszakban.
  • - Táplálkozásélettani, sportpszichológiai tanácsadás,
  • - Edzéstervezés, edzéskíséret, edzésterv frissítések sérülésspecifikusan.
  • - Manuális terápiák és sz.e. a gyógytorna.

Legyen szó akut sérülésről (csonttörés, szalagsérülés, izomszakadás, zúzódás stb.), vagy krónikus panaszokról (pl. szöveti feszülésből, túlterhelésből adódó izomfeszesség, gyulladások, porckorong és egyéb porckopási problémák) profi sportolókkal foglalkozó szakembereink a fentebb felsorolt kategóriák szerint egy komplex sportrehabilitációs szolgáltatást biztosítanak a Rehab Akadémián.

 

Mi az a sportfizioterápia? Mi a sportrehabilitáció?

A tradicionális sportfizioterápia mellett az utóbbi években egyre fontosabb tényezővé vált a krónikus megbetegedések sportfizioterápiás szemlélettel végzett kezelése is. Egyre hangsúlyosabb szerepet kap a sportfizioterapeuta munkája olyan krónikus megbetegedések kezelésénél is, mint pl. cukorbetegség, ízületi kopások, osteoporosis, elhízás. Egy sportfizioterapeuta, rehabilitációs tréner szaktudása alapján

  • sportspecifikus, megbetegedés specifikus edzésterveket dolgoz ki, hajt végre.
  • ellátja Önt táplálkozási tanácsokkal
  • ismeri a megbetegedésekben érintett szövetek speciális regenerációs ingereit, melyeket képes adaptálni az edzéstervek felállításakor individuálisan
  • ismeri a szövetek speciális viselkedését a különböző tréninghatásokra,
  • tudja hogyan lehet ezt kihasználni sérüléseknél, patológiás/degeneratív elváltozásoknál;
  • tudja, hogyan lehet a civilizációs megbetegedések tüneteit, következményeit egyéni, specifikus, individuális tréninggel pozitív irányban befolyásolni;
  • ismeri, hogy hogyan lehet a szöveteknek megfelelő edzésingereket adni prevenciós célból, a sérülések, degeneratív megbetegedések elkerülése, vagy számuk lecsökkentése érdekében.

Rendszeresen hangsúlyozzuk, milyen káros hatásai vannak az immobilizációnak. Munkánk során speciális, a szöveti sérülések típusának és a szövetek terhelhetőségének függvényében minden esetben törekszünk az immobilizáció minimalizálására, vagy megszüntetésére.

Rendszeresen hangsúlyozzuk a csontritkulás általunk favorizált és hosszú távon akár prevenciós célból is nagyon effektívnek tartott rehabilitációs protokollját, amely egyaránt vonatkozik az erőfejlesztésre, az általános átmozgató tornára, valamint a csontszövet minőségének további romlását megfékező, annak helyes irányú átépülését segítő tréningre.

Nagy hangsúlyt fektetünk pl. a bokasérülés, csonttörés utáni céltudatos rehabilitációra, ahol az izmokat, a csontokat, az ízületeket, a fascia hálót, a kinematikus funkcióláncot, a tehermentesítés következményeit külön problémaként kezeljük más-más terápiákkal, különválasztva az okokat és következményeket. Mindezt azért, hogy egy 2-4 hetes immobilizáció után ne kelljen a következmények következményeivel kezdeni a rehabilitációt, hanem direktben tudjuk az oki kezeléseket végezni!

Külön figyelmet fordítunk a kinematikus láncreakció, az alulról fölfelé haladó funkciólánc gyors blokkolására, mert ha ez nincs kezelve, az idő előrehaladtával a terhelés függvényében később majd az SI ízület, a térd, a gerinc, a hát, a nyak, a fej stb. területén (ízületekben, lágyrészekben) okozhat panaszokat.

Figyelünk egy ín-, vagy szalagsérülés bekövetkezésének táplálkozásélettani szempontok szerinti megelőzésére is, vagy ha már bekövetkezett a táplálkozás helyességére a hatékony gyógyulás érdekében.

A hétköznapokban alkalmazott passzív rehabilitációs kezelések (elektroterápia, pakolás, jegelés stb.) egy sportfizioterapeuta számára nem az elsődleges kezelési formák. Sportrehabilitációban fontosabb

  • a sport, sporttípus analízise, szöveti sérülés tényezőinek felkutatása,
  • a szövet gyógyulásának segítése különféle tréningekkel, sz. e. sportspecifikus módon,
  • célzott gyógyulási időszak megsaccolása a gyógyulást befolyásoló külső tényezők (pl. jegelés, gyógyszerelés, sz. e. rögzítők) függvényében,
  • szöveti gyógyulás gyakorlatokkal történő gyorsítása,
  • helyes táplálkozási szokások, életmódbeli tanácsok átadása,
  • individuális kezelési tervek sérülés típus szerinti írása, megtanítása, alkalmazása, ellenőrzése,
  • a helyes gyógyulási folyamat kontrollálása.
  • prevenció, az újbóli sérülések létrejöttének megelőzése.

2012. óta azon dolgozunk, hogy a német nyelvterületű országokban megismert sportrehabilitációs koncepciókat hazánkban is elterjesszük, ezáltal a magyar sportrehabilitáció területén tapasztalható hiányosságokat pótoljuk. Első lépésben végrehajtott projektünk sikeresen záródott, koncepciók betört a magyar profi sport világába, ott ezáltal jelen vagyunk a sportolók rehabilitációjában (MLSZ, UTE, Győri ETO, MASZ, Magyar Jégkorong Szövetség, Paksi FC, PMFC, UVSE, DVTK, Budapest Honvéd, Magyar Labdarúgó Akadémia, Ferencvárosi TC, Videoton FC stb.)

Magyar és nemzetközi területeken tevékenykedő intézményünk kezében kettő nagy és egyben jogvédett irányzat van. Az egyik képzés az International Academy For Sportscience közreműködésével, a City University Los Angeles, valamint a World Commission For Sports Biomechanics védnöksége alatt folyó "Physical Rehabilitation Trainer® - PRT®", azaz I.A.S. Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner PRT® képzés. Másik nagy sportrehabilitációs irányzat a DOSB Sportfizioterápia (Deutscher Olympischer Sportbund - Német Olimpiai Sportszövetség védnöksége alatt álló) képzés, Németországon belül. 

Amennyiben Ön sportoló, akkor ennek a kettő világhírű sportrehabilitációs irányzatnak gyógyító hatásait próbálhatja ki nálunk. Amennyiben Ön nem sportolóként venne részt sportrehabilitációs kezeléseinkben, de sérüléssel (pl. csonttörés, szalag szakadás, artroszkópia), gerincsérvvel, állandóan visszatérő krónikus íngyulladásokkal küszködik (kb. Achilles-ín, patella ín, teniszkönyök, golfkönyök stb.), ízületi kopása, cukorbetegsége, csontritkulása van, akkor szintén nálunk a helye. Speciális edzésekkel biztosítjuk a gyógyuláshoz, vagy  állapotjavuláshoz vezető utat szakképzett sportfizioterapeutáink, rehabilitációs trénerek irányítása mellett.

 

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

1. oldal / 3

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.