+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: sportfizioterápia

SIKERESEN A GYÓGYULÁSBAN! -  Élsport örökös küzdelem a testi egészség, a teljesítmény és a relatíve gyors gyógyulás között.

Rendelőnkben sokszor érkeznek olyan vendégek, akik hazai és/vagy nemzetközi "terepen" profi kluboknál élsportolók. Mindenki mielőbbi, gyors és hatékony gyógyulást szeretne. Pl. a derék becsípődése miatt relatíve azonnali bevethetőséget. Krónikus fájdalmak, túlterhelésből adódó gyulladások miatt relatíve azonnali panaszmegszűnést, törés, szakadás, vagy operáció miatt relatíve gyors minőségi gyógyulást akar. Mindez lehetséges? A szöveti élettani regenerációs folyamatok támogatásával igen.

A profi sportolók életében rendszeresen merülnek fel valamilyen testi problémák, sérülések vagy túlterhelésből adódó bántalmak. Ez történt egy páciensünkkel is, akinek a teste napi szinten és szünet nélkül van kitéve a többlet terhelésnek. Akik ezen a szinten sportolnak, azoknál számolnunk kell a sok edzés következtében kialakuló enyhébb vagy súlyos traumás sérülésekkel. Az említett fiúnak szerencséje volt, "csak rándulás és izomhúzódás okozta hirtelen kialakult panaszai voltak a combjában hátul. Erre azt mondhatnák sokan, hogy ez csak egy aprócska gond, különösebb jelentőséget nem kell tulajdonítani neki.

Azonban ez az élsportban nincs így! Ezt a panaszt ha nem kezelik jól, következménye akár izomrost szakadás lehet, viszonylag gyorsan ilyen extrém terhelésnél.

Ezekkel a sérülésekkel el is kezdtünk foglalkozni, szerencsére egy kezeléssel megoldhatók, annak érdekében, hogy a következő edzéseken és a meccsen is részt tudjon venni, kiesés, komolyabb sérülés nélkül. Az ideális kezelés titka abban rejlik, hogy optimálisan tudjuk kezelni a problémát, hiszen ha "alulkezeljük" akkor nem szűnik meg a fájdalom. A megmaradt probléma újabb sérülést okoz. Ha viszont "túlkezeljük" a fájdalmat és a sérülést, akár fokozódhatnak a panaszok is és ez kiesést jelent súlyos veszteséggel.

Hogyan zajlik ebben az esetben az állapotfelmérés és a kezelés?

A rándulásoknál mindig tapasztalható egy fő izomfeszülés, de nagyon sokszor a környező izmok is befeszülnek, hiszen a fő rándulást egy traumának éli meg a szervezet, és ezt a területet reflexszerűen védi a test a környező szövetek feszülésével. Nagyon fontos ezeket a területeket is lazítani tovább haladva a fő feszülés irányába. Sportolónkat gépi és manuális/kézi úton is elkezdtük lazítani, a makacs izomfeszüléseket több terápiával kezeltük. 

Provokációs tesztek súlyzókkal, vagy funkcionális pályákon mozgásminta elemzéssel.

A terápia további szakaszában, hogy megbizonyosodjunk arról tényleg ellazultak e az érintett izmok és funkciójukban ellátják e feladatukat, produkálnak-e fájdalmat mozgás során, azonnal aktív teszteket, mozgásmintákat funkcionálisan provokáljuk, elemezzük. Fádalom elmúlt, akkor tudtuk, hogy nincs több terápiás teendő.  Ilyen esetekben a funkcionális visszateszteléseknek tréning körülmények között is nagy jelentősége van. Ezért, ha nem tudjuk a sportolót tréning közben elemezni, mert nem vagyunk ott a csapatánál, klubjánál, akkor központunkban található súlyzókkal tesztelünk. Ideális körülmény, hiszen a kondigépektől, a szabad súlyzókig, a funkcionális tesztpályákig bezárólag minden panaszt okozó mozgásminta provokálható, tesztelhető és sz. e. azonnal folytatható a terápia, a gyógytorna, a sportfizioterápia. Az eredményesség ezzel garantált és mi a rehabilitációt végző gyógytornászok, sportfizioterapeuták is tudjuk, hogy biztonságosan visszaengedhető a sportoló a terhelésbe, teste megfelel a teljesítmény produkálására vonatkozó követelményeknek. A panasza teljesen megszűnt.

 

 Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő:  +36 1 790 9900

 

Kategória: Gyógyítás

SIKERESEN A GYÓGYULÁSBAN!

Paciensünk erős háti fájdalmakkal keresett meg minket a rendelőben. A hátfájdalmait egy korábbi autóbaleset felerősítette, ezért az akut panaszok már elviselhetetlenné váltak számára. Ilyen állapotban ismertük meg őt.

Mozgásszervi állapotfelmérés és terhelésanalízis kiemelt szerepet játszott a panaszok okának felkutatásában.

Anamnézisében megemlítette hogy nagyon kellemetlen számára, hogy munkahelyén minden nap több szünetet kell tartania, és le kell feküdnie egy ágyra, ez pedig életminőségét jelentősen rontotta. Állapotfelmérése során bebizonyosodott mennyire fontos ismét a has felőli kötőszöveti állapotot felmérni. Mint sok hasonló esetben, ezen a területen nála is feszes, összenőtt kötőszöveti csomókat lehetett kitapintani. Így az első kezeléstől kezdve ez vált a fő célponttá.

Ezzel párhuzamosan végeztünk nála 3 dimenziós terheléses gerincvizsgálatot is, amely kifejezetten rossz gerinc terhelési értékeket mutatott.

 

Panaszok mögött bújó kinematikai terhelési láncok és azok panaszai kerültek fókuszba.

Az első kezelést nagyon jól tolerálta, számos területen tudtunk kezelést végrehajtani. A következő alkalommal már javulásról számolt be, de életminőségében még jelentős változás nem állt be. Folytattuk a kezelést tovább, igyekeztünk a teljes hasi feszüléseket megszüntetni manuálterápiával, manuális lágyszöveti technikákkal a gyógytorna eszköztárából.

A harmadik kezelésre a beteg már óriási változásról számolt be, hosszú idő után először napokig nem kellett a munkahelyén lefeküdnie, pihennie, fájdalmai csökkentek.

A gyógytorna kezelések mellett másik központi elem a tréning, a sportfizioterápia volt. Kiegészítettük edzésekkel a foglalkozásokat. Ezekben a sportrehabilitációs szemlélettel működő tréningekben gépi asszisztált súlyzós tréninget alkalmaztunk melyre rendkívül jól reagált. Állapotához illeszkedően jó tempóban, ideális súlyokkal eredményesen végezte a gyakorlatokat. A gyakorlatoknál külön figyeltünk arra, hogy megfelelő korrigált tartásban, mozdulatokban vigye véghez a kért feladatokat, a tréningcéloknak megfelelő súlyokkal, amplitúdóval, tempóval, ismétlésszámmal.

Ezeket a tréningeket heti rendszerességgel végezte el. Mindez annyira sikeres volt, hogy a negyedik kezelésre széles mosollyal lépett be a rendelőnkbe, és boldogan mesélt arról, hogy már egyáltalán nem kell lefeküdnie a munkahelyén és fájdalmai is jelentősen csökkentek. A hasi feszülései ebben az időszakban már jelentéktelenek voltak, kitapintani már csak kevés helyen lehetett, így nagyobb hangsúlyt kaptak a súlyzós edzések erősségének fokozására.

Sportrehabilitációs tréning egy életstílus, kivezető a mozgásszervi betegségből.

Látva és tapasztalva hogy a jó eredményeket az élete részévé vált azedzés, a kivitelezés pontosságára, a tartáskorrekcióra már az ő esetében nem is volt szükség, azóta is jár az edzőterembe hogy fejlessze önmagát és életminőségét megőrizze.

 

 

 Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő:  +36 1 790 9900

 

Kategória: Gyógyítás

Az Egészségmokka vendége Kanyó Ildikó sportfizioterapeuta és Molnár Anikó volt, aki a gerincbetegségek tüneteiről és következményeiről beszélgettek Vámos Erikával. Kanyó Ildikó elmondta, egészen fiatalkortól kezdve érintett a lakosság nagy része a gerincproblémákban, amelyek akár depresszióval, pánikbetegséggel is járhat.

Nézd meg a Mokka videóját!

Kategória: Podcast hírek

GYÓGYTORNÁSZ? - Ebben a podcastban bemutatjuk, hogy miért lehet hasznos a részvétel a sportfizioterápia alapképzésében.

Gyógytornászoknak megadja azt a sérülés-specifikus szemlélet módot, amely a sebgyógyulás folyamatai, a különböző szövetek regenerációs szakaszai alapján segítik a gyógyulást és a terhelhetőség visszaállítását a relatíve  fiziológiás időszakaszok határain belül.

Megtanítja a szakembert arra, milyen gyógyulásifázisok jellemzik a szalag-, az ín-, a csont-, az izom-, a bőr-, a porc regenerációs görbéit, ezt milyen tényezők és hogyan, milyen formában befolyásolják és minden lehetséges verzióra szakszerű megoldást hogyan lehet adni.

Bemutatja a krónikus fájdalmak kiváltó okozóit és erre a manuális technikák, a tréningterhelés, a passzív rehabilitációs eljárások ötvözetével mit tudsz tenni annak függvényében, hogy:

  • Mikor volt a sérülés?
  • Mit tettek már a betegen?
  • Milyen gyógyszereket kap?
  • Milyen mértében maradt el páciensed a fiziológiás regenerációs úttól?
  • Milyen a páciens terhelhetősége?
  • Milyen terápiás beavatkozásokra van szükség a gyógyuláshoz?
  • Milyen szövetek és milyen formában végrehajtott tréning terhelésére van szükség?

Ortopédia, traumatológia, reumatológia, mozgásszervi rehabilitáció területén dolgozó szakemberek, ezen belül gyógytornászok figyelmét szeretnénk arra felhívni, hogy ez a képzés most már nélkülözhetetlen a szakmában! Hiszen az itt kapott tudásanyagot gyakorlatban használva a szöveti regenerációs folyamatokat figyelembe vevő hatékonyságot lehet biztosítani, amely szintén nagyszerű eredményeket nyújt a  rehabilitációban.

Kategória: Podcast hírek

Vissza az időben 2012-ig!
PHYSIOVIT - International Academy for Sportsciense (IAS) Sportrehabilitáció. Ekkor indult a nagy sportrehabilitácós programunk, amelyet annak idején a HírTV is bemutatott Sárfalvi Péter vezetésével.

Miért is emlékezünk erre vissza?

Mert itt vette kezdetét úttörőnek számító munkánk, amely igen, most már profi szinten óriásira szélesedett körben beérett. Az első csoportokban helyett kapott személyek mostanra már kiemelkedő munkát végeznek pl. a Magyar labdarúgó Szövetségben, Magyar vízilabda Szövetségben az OTP Bank Ligában, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetségben stb.
A héten aktív munkájuk miatt ki is emelünk 2 főt, 2014-ben nálunk végzett kollégát, akik igazán fókuszban voltak/ vannak. Kedden Angliában Halmai Tamás (MLSZ-Nemzetek Ligája) a magyar focistákkal igazán beírta magát a történelembe. :-) Ma pedig Ágó Renáta (MVLSZ-FINA2022) kezdheti meg munkáját a vízilabdázó lányokkal. Igen utóbbi szakember még itt a videóban a tanulópadban ülve ismerhette meg a sportrehabilitáció alapjait, ma pedig már a sikerek küszöbén. :-) Jó munkát kívánunk minden sportrehabilitációs területen mai versenyeken is tevékeny kollégának.

Mi pedig folyamatosan startolunk újra és újra egy következő csoporttal, melynek részleteit itt találjátok: http://physio-vit.hu/kepzesek-es-tajekoztatok/oktatas/dosb-sportfizioterapia

Kategória: Podcast hírek

Az idei esztendő közepén, a nyári hónapokban már több alkalommal informáltuk az olvasókat facebook oldalunkon egy kiváló sportoló felkészüléséről, eredményeiről, az augusztusi világverseny pillanatairól és a jól megérdemelt és megnyert világbajnoki címről. Így néha-néha be is tekinthetett minden kedves olvasó Frida rehabilitációjába a facebook live csatornán keresztül. Most - az évente szokásos összegző, visszatekintő sorozatunkban - a világbajnok crossfit versenyző Frida sikereit foglaljuk össze egy témában:

Teljesítményorientált, sportspecifikus és szöveti analíziseken alapuló profi sportrehabilitáció a Rehab Akadémián.

Hatalmas kihívás előtt álltunk, amikor a magyar rendőrség kiváló sportolója, kategóriájában Európa legjobbjának számított versenyző jött el hozzánk a Rehab Akadémiára néhány héttel egy nemzetközi crossfit verseny a World Police and Fire Games 2017 előtt, ahol a tét nem kicsit volt. Hiszen egy los angelesi világverseny kezdődött augusztusban, ahol eldől, hogy Frida marad a világranglista 3. helyén, vagy legyőzi ellenfeleit és a világ legjobbja lesz a kategóriában a katonák és rendőrök részére megrendezett világméretű megmérettetésen. Azonnal egyértelmű volt, hogy minden apró tudásunkat össze kell szedni és a panaszokat viszonylag gyorsan megszüntetni, hogy a felkészülés intenzív időszakában a teljesítmény fejlesztése ne álljon meg.


Intenzív sportrehabilitációra kaptunk egy sportolót, akinek az alapvető sportspecifikus (crossfit) mozgások közben jelentkező panaszait, fájdalmait azonnal meg kellett szüntetni, hogy az ne hátráltassa őt a felkészülésben, az edzésekben. Nagy volt a tét, hiszen a világverseny ott volt a nyakunkon. Milyen szempontok szerint folytak a sportspecifikus vizsgálatok, analízisek?

  • 1.) Az első találkozás alkalmával rendkívül fontos volt, hogy megismerjük, lokalizáljuk a problémát és feltérképezzük azokat a forrásokat, melyek az edzés közbeni fájdalmakat, nehézségeket adják.
  • 2.) A másik fontos szempont volt, hogy gyorsan kell elvégezni a panaszok megszüntetését, hiszen néhány nap múlva rendkívüli terhelést kell elviselnie az izmoknak, ízületeknek a világversenyen, az intenzív edzéseken.
  • 3.) Harmadik kiemelt szempontunk volt, hogy mindent úgy kell rehabilitálni, hogy még véletlenül se csökkenjen az izmok teljesítménye, hiszen a már 2 éve folyó felkészülési folyamatot nem zavarhatja meg egy szöveti optimalizálásra törekvő, de a verseny dátumára tekintettel számunkra kevés gyógyítási lehetőséget adó versenydátum. Ez pedig a teljesítményt szintén befolyásolhatja.

Célunk volt, hogy intenzíven, ha lehet akkor 2-3 kezeléssel, kb. 1 héten belül meg tudjuk szüntetni a minőségi felkészülést akadályozó fájdalmat kiváltó tényezőket. Mindezt egész napos, intenzív, napi 8 órás rehabilitációs terápiákkal, tréningekkel a fasciaháló letapadásainak, disztorzióinak megszüntetésére irányuló terápiákkal.

Melyek voltak a teljesítményorientált sportrehabilitáció kiemelt lépései?

Az első lépés egy alapos, mindenre kiterjedő funkcionális elemzés volt egy egyedileg kifejlesztett számítógépes mozgáselemző program alkalmazásával futószalagon. A sok millió grafikonból kellett kiemelni a problémát statisztikai analízisek alapján lefuttatott elemzésekkel előre vetítve az összes funkcionális láncreakciót, rizikófaktort, amely a beavatkozások kockázati és eredményesség elemzésére vonatkozó rövid távú rehabilitációs tervek felállítását biztosította számunkra.


>>>Klikkeljen a képre a részletekért, további szöveges tájékoztatóért... <<<

Második lépés volt a kinematikai láncelemzések sorozata, eredmények kiértékelése majd a szöveti analíziseken alapuló teljesítményorientált terhelési és rehabilitációs kezelési terv kidolgozása. Ehhez több lépcsőből álló számítógépes mozgáselemzésre volt szükség (BodyScreening), majd hosszas eredmény értékelésre, a terhelési viszonyok, az ok-okozati összefüggések megértése érdekében. Ennek köszönhetően a lenti fotón is látható értékeket jelenít meg számunkra a vizsgálat és ezekre írjuk rá az egyéni sportrehabilitációs protokollokat/ programokat, a manuális terápiákat és az edzésterveket.

 

Harmadik lépésben elindult a kezelés, melyben első helyen a fájdalom megszüntetése, a mozgástartomány visszanyerése és a teljesítmény megtartása volt a cél. Elindult az első kezelés a sportspecifikus, crossfit mozgásmintáira adaptált PhyDoArt® program. Specialitásait kihasználva manuálterápiával, fascia terápiákkal (Fascia Release, FDM), gerincterápiával, lökéshullám kezeléssel és floss-tréninggel, orvosi flossing kezeléssel együtt első 3 órás beavatkozásunk azt a célt szolgálta, hogy az akut fájdalmaktól minél hamarabb, lehetőleg 2-4 napon belül szabaduljon meg a sportoló. És ezek után viszonylag hamar el is kezdődött a lenti videón is látható szabadsúlyzós sportrehabilitációs tréning.


>>>Klikkeljen a képre a videóért.... <<<

Egy intenzív, kb. 2 éves felkészülési időszak fasciahálóban bekövetkező disztorzióit kellett relatív rövid idő alatt megszüntetni, így azonnal a  PhyDoArt® beavatkozásokkal kezdtünk, több alkalommal ismételve abból a megfontolásból, miszerint minél hosszabb ideig tart, annál inkább javul a szövetek állapota, megszűnik a fájdalom forrása, rendezhető a terheléshez igazodott, de deformált kinematikai lánc, a fasciaháló. Ugyanakkor a lazítás, kezelések utáni pihentetés szintén megbonthatja a rendszeres terhelés, az edzés hatására kiépült erős, stabilizáló, az izomműködéshez optimális alapot biztosító fascialáncok rossz szituációkhoz adaptálódott rendszerét, így azonnal el kell kezdeni az optimalizált tréninget, hogy az optimális sportspecifikus alkalmazkodás megkezdődjön a szövetekben. Az első vizsgálatot és kezelést így hamar követte 3x több órás órás egymást követő napokon alkalmazott fascia release manuális terápia, illetve release és SMR oktatás majd hamar napi kettő egyre intenzívebb crossfit edzés.


>>>Klikkeljen a képre a részletekért, további szöveges tájékoztatóért.... <<<

A rehabilitációs kihívást sikerült sikerrel teljesíteni és Fridának 2017. augusztus 16-án a világranglista első helyére lépni az Egyesült Államokban megrendezett World Police and Fire Games 2017 versenyen.


>>>Klikkeljen a képre a részletekért, további szöveges tájékoztatóért.... <<<

Sikeresen legyőztük a fájdalmakat, ugyanakkor az aranyérem mellett már néhány órával a verseny után arról egyeztettünk, mikor kezdhetjük majd el az utómunkákat, a versenyen elszenvedett kisebb húzódás, kötőszöveti disztorzió megszüntetésére irányuló gyakorlatokat. Ezekről beszéljenek tovább a lenti képek és a fotókhoz csatolt linkek alatt olvasható gondolatok. Egy élmény volt számunkra is. Köszönjük a bizalmat ezúton is Fridának!

>>>Klikkeljen a képre a részletekért, további szöveges tájékoztatóért.... <<<

>>>Klikkeljen a képre a részletekért, további szöveges tájékoztatóért.... <<<

Rehabilitációs programok profi sportolók számára egyéni mozgásminták analizálása és a szöveti analízisek alapján sportrehabilitációs szakembereink által vezetve elérhetők a Rehab Akadémián! Bejelentkezés: +36 1 790 9900

Cikket írta/szerző: Kanyó Ildikó, PhysioVit Rehab Akadémia/ Sportfizioterapeuta, 2017. december 10. (Fotó: Tóth Frida/Facebook)

Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

1. oldal / 5

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.