+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

PhysioBlog- Hírek információk terápiákról általában.

Képzelje el, hogy egy hosszú nap után végre leülne pihenni, de a feneke egészen mást gondol erről. A piriformis szindróma, vagy ahogy én becézem, a "fenék bosszúja", pont ilyen kellemetlen meglepetésekkel tud szolgálni. Gyógytornászként sokszor hallom a rendelőben: "csak ülni szeretnék fájdalom nélkül!" Nos, nincs egyedül, sokan küzdenek ezzel a problémával. A piriformis szindróma egy kevésbé ismert, ám annál alattomosabb betegség, amely az ülőideg nyomása révén okoz fájdalmat. A piriformis izom – ami egyébként a medence mélyén, szinte észrevétlenül végzi munkáját – olykor úgy dönt, hogy főszereplővé lép elő, és elkezd görcsölni, duzzadni vagy egyszerűen csak "rosszalkodni". De mielőtt elkeseredne, jó hírrel szolgálhatok: a piriformis szindróma jól kezelhető! És hogy könnyebben átvészelje ezt a furcsa kórképet, nézzük meg együtt, mit…
A rejtélyes kötőszövet: amikor a fájdalom nem ott kezdődik, ahol gondolná! Előfordult már Önnel, hogy régóta fáj a válla, a dereka, vagy a térde és a vizsgálatok ellenére sem találták meg a "hibát"? Vagy épp műtét után hiába próbálkozott különféle gyógytornával, mégsem lett ugyanolyan mozgékony, mint korábban? Nos, a titok nyitja gyakran a fasciákban rejlik! Ez a különleges kötőszövet nemcsak testünk "csomagolópapírja", hanem élő, érzékeny rendszer – sőt, a fájdalom hátterében is gyakran főszerepet játszik! A cikk végére nemcsak jobban fogja érteni a saját tüneteit, hanem konkrét példákon keresztül ráismerhet saját problémáira is. És persze: megtudja, miért érdemes felkeresni egy olyan szakembert, aki a fasciák világában is otthonosan mozog! Fiziológia – A fascia döntő szerepet játszik az egyes szervek "zökkenőmentes"…
A krónikus deréktáji fájdalom (chronic low back pain – cLBP) a világ egyik vezető mozgásszervi panasza, amely a felnőtt lakosság több mint 70%-át érinti élete során legalább egyszer. A témával kapcsolatos kutatások a 20. század második felében indultak intenzívebben, elsősorban a porckorongsérv, csigolyaelmozdulás és degeneratív elváltozások fókuszában. Azonban már a 70-es és 80-as években egyre több klinikus és kutató figyelt fel arra, hogy a páciensek jelentős részénél a képalkotók nem mutatnak szervi eltérést, mégis súlyos fájdalmat és funkcionális korlátozottságot élnek meg. Ebből az észlelésből nőtt ki az ún. nem specifikus derékfájdalom fogalma, amely mögött sokszor izom- és fasciaeredetű okok állnak. A musculus quadratus lumborum (QL) e kontextusban az egyik leggyakrabban alulértékelt, mégis kulcsfontosságú izom, amely mélyen a hátsó hasfalban helyezkedik…
Ebben a tájékoztatómban egy kevésbé ismert, ám annál fontosabb szereplőt mutatok be: a prosztaglandint. Lehet, hogy elsőre bonyolultnak tűnik, de higgye el, ha megérti, miként működik a szervezetében, egészen másképp fog tekinteni a fájdalomra, a gyulladásra, sőt, a gyógyulás folyamatára is. A célom, hogy közérthető, mégis tudományosan megalapozott magyarázatot adjak – hiszen a tudás a legjobb útmutató az egészség felé. Mi az a prosztaglandin, és miért nélkülözhetetlen? A prosztaglandin egy hormonhatású anyag, amely számos különböző élettani folyamatban vesz részt. Olyan, mint egy karmester a zenekarban: nélküle nincs összhang, nincs irányítás, csak zűrzavar. Ott van a gyomorban, a belekben, az immunrendszerben, a szemben, a középfülben – tényleg mindenhol. Egy pici molekula, amelynek a hatása óriási. A prosztaglandinok igen fontos szereplői a…

PhysioVit központ

images/physiovit13/physiovit_1.jpg
images/physiovit13/physiovit_2.jpg
images/physiovit13/physiovit_210.jpg
images/physiovit13/physiovit_22.jpg
images/physiovit13/physiovit_23.jpg
images/physiovit13/physiovit_24.jpg
images/physiovit13/physiovit_3.jpg
images/physiovit13/physiovit_4.jpg
images/physiovit13/physiovit_6.jpg
images/physiovit13/physiovit_8.jpg
images/physiovit13/physiovit_9.jpg
images/physiovit13/physiovit_30.jpg
images/physiovit13/physiovit_33.jpg
images/physiovit13/physiovit_32.jpg
Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.