+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: SPT

Magyar és nemzetközi területeken tevékenykedő képzési iskoláink kezében kettő nagy és egyben jogvédett irányzat van. Az egyik képzés az International Academy For Sportscience közreműködésével, a City University Los Angeles, valamint a World Commission For Sports Biomechanics védnöksége alatt folyó "Physical Rehabilitation Trainer® - PRT®", azaz I.A.S. Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner PRT képzés. Másik nagy sportrehabilitációs irányzat a DOSB Sportfizioterápia (Német Olimpiai Sportszövetség licensze alatt álló) képzése.

Fontos szempontunk, hogy a 2x5 egység időtartama alatt hallgatóink számára elegendő időt biztosíthassunk a gyakorlati elemek elmélyítésére. Ezért az első kettő egységek (alapképzés) elvégzése, valamint sikeres záróvizsga után mindenki számára szabad választási lehetőséget biztosítunk a folytatás eldöntésére.Az alapképzés birtokában  a szakember rendelkezik annyi ismerettel, hogy önállóan tudjon tevékenykedni fitness-wellnes centrumokban, sportrehabilitációs központokban, kórházakban, privát praxisokban, sportkluboknál.

 

A sportrehabilitáció nem csak funkcionális tréningek sorozatából áll! Már a sérülés pillanatában elkezdődik és akkor már folytatódik, amikor a páciens még a kórházi ágyon fekszik!!! Megfigyelve pl. a krónikus megbetegedések egyre növekvő számát, vagy a sportsérülések késői időszakban jelentkező esetleges szövődményeit, rendkívül fontosnak tartjuk, hogy egy célirányos rehabilitáció, vagy min. a prevenció érdekében végzett munka még több helyen elkezdődjön!

Ehhez viszont az kell, hogy még több sportfizioterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, a járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál.

Azok a gyógytornászok is kaphassanak végre sportfizioterapeuta képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült pácienssel! Mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitatív és quantitatív eredmények sokszor már itt megpecsételődnek!

 

A nálunk folyó képzésnél fontos kiemelni, hogy rendkívül komoly tudományos és szakmai múlttal rendelkezik. 1980-as években alakult meg, és azóta is folyamatos kutatási- és fejlesztési munkák folynak e területen és ez megmutatkozik az oktatásban is, ami garantálja a minőségi oktatók jelenlétét!

Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner alapképzés magában foglalja azokat az általános és speciális tréningek alapjait,a specifikus fiziológiát, az adaptációs folyamatokat, táplálkozásélettani alapokat, sportspecifikus alap-analíziseket és teszteket amelyek ismerete elengedhetetlen és alapszintű követelmény a sportoló, krónikus megbetegedésben szenvedő páciens rehabilitációjában.

Mindkét esetben fontos tény, hogy minden szövet gyógyulásához kell egy specifikus inger, mely a szöveti átépülést/felépülést serkenti, miközben egyéb képességeket a sportoló nem veszít el! Ez az inger megfelelő edzésprogrammal kiválóan adagolható! Nem csak egy edzés utáni gyúrás a fontos, hanem egy szakszerűen felépített, minden apró részletre kiterjedő tréning is!

 

Továbbképzés struktúrális felbontása:

  • • Sportfizioterápia - alapjai
  • • Erőfejlesztő gyakorlatok a PRT koncept szerint: gerinc, alsó- és felső végtag
  • • Funkcionális tréningek és tesztek szöveti sérülések típusa szerint
  • • Tréningek, fejlesztések, edzések a modern rehabilitáció, a szöveti sérülés típusai, a sebgyógyulás folyamata szerint.
  • • Diagnosztika
  • • Bevezetés a táplálkozásélettan, sporttáplálkozásterületére
  • • Sporttaping és bandázolás
  • • Tréning készülékekkel, súlyzókkal.

 

Képzéssel megszerezhető kompetenciák:

A képzés ismeretanyagának elsajátítása után az alapképzéssel minden szakember alkalmas lesz sportsérülések, krónikus megbetegedések, oropédiai, traumatológiai sérülések, reumatológiai panaszok edzés segítségével történő gyógyítására, kísérésére. Sikeres vizsgát követően orvosok, edzők, masszőrök Rehabilitációs Tréner bizonyítványt, gyógytornászok pedig Sportfizioterapeuta bizonyítványt kapnak.

Időtartam: 2x5 nap, amely személyes megjelenést igénylő elméleti és gyakorlati oktatás (Online, vagy távoktatás formájában nem végezhető!)

 

Időpontok: 2018-ra vonatkozóan hamarosan...

 

Képzésre jelentkezők lehetnek: orvosok, gyógytornászok, humánkineziológusok és hallgatók (orvostanhallgatók, gyógytornász- és humánkineziológus hallgatók), edzők/személyi edzők, sporttudományi előképzettséggel rendelkező szakemberek

 

Oklevél/Igazolás: Sikeres vizsgát követően minden Hallgató/Terapeuta megkapja majd a Rehabilitációs Tréner alapképzés elvégzését igazoló dokumentumot, amely feljogosítja őt arra, hogy a betegkezelésben, a rehabilitációs gyógykezelésben részt vegyen. Gyógytornász-fizioterapeuta előképzettséggel rendelkező szakemberek kapnak továbbá Sportfizioterapeuta alapképesítésről is igazolást.

 

Nemzetközi képzés: Az alapképzés elvégzését követően a terapeuták számára kb. 8-10 hónap gyakorlási idő szükséges, majd ezt követően bekapcsolódhatnak majd a Sportfizioterápia, rehabilitációs tréner komplex képzési rendszerbe, amely további 4 egységből áll majd. Ennek tananyagáról, a képzési időkről, a tananyag felosztásáról a továbbképzés idején részletes felvilágosítást kap minden érdeklődő.

 

Képzés helye:  PhysioVit Rehab Akadémia, központjaia 14.kerületben, a 13. kerületben és a 7. kerületben

 

Tandíj: 

  • EUR: 600 €/egység, amely magában foglalja az órai jegyzet, az igazolások regisztrációját. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • HUF: Tandíj törlesztése forintban is lehetsöges. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
  • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Kategória: Tervezett képzések

A sportrehabilitáció nem a funkcionális tréningeknél kezdődik.
Sokkal korábban indul – már a sérülés pillanatában. És akkor is folytatódik, amikor a páciens még a kórházi ágyon fekszik.
Ha ott nem történik meg a megfelelő irányba tett első lépés, a legjobban felépített rehabilitációs terv is hátrányból indul.

A gyógytornászok elsőként találkoznak a sérült sportolóval, a sérült, vagy műtéten átesett pácienssel. Itt a lehetőség, hogy már ekkor megalapozzuk a teljes rehabilitáció minőségét, időtartamát, hatékonyságát.

A sportrehabilitáció nem kiváltság, hanem egy elengedhetetlen szakmai továbbképzés, ha valaki ma eredményes, hiteles és hosszú távon is sikeres szakemberként akar jelen lenni a sportrehabilitációs területen. Nem elég csupán jól vezetni a gyakorlatokat – érteni kell az adaptációs folyamatokat, a sportoló szöveti válaszreakcióit, és fel kell ismerni a prevenció és korai beavatkozás döntő jelentőségét.

  • A képzés több évtizedes tudományos és gyakorlati háttérrel működik, folyamatos kutatási eredményekre építve.
  • A tananyag interdiszciplináris szemléletet ad: fiziológia, terhelésélettan, sporttáplálkozás, funkcionális és sportspecifikus tesztelés, elemzés, edzéstervezés.
  • Olyan tudást sajátíthat el, amely azonnal alkalmazható a klinikumban, a sportklubban vagy a magánpraxisban.

Fontos kiemelni, hogy a sportrehabilitációs képzésen megszerezhető kompetenciákat nem csak sportolók rehabilitációjában lehet alkalmazni, hanem mindenkinél aki krónikus mozgásszervi panaszokkal rendelkezik, sérülése van, vagy operáción esett át. Ma, amikor a krónikus mozgásszervi betegségek száma nő, és a sportsérülések hosszú távú szövődményei egyre gyakoribbak, minden egyes szakember számít, aki valódi sportfizioterápiás szemléletet képvisel. Legyen az kórházban, rendelőben vagy sportegyesületnél.

Ha Ön azok közé tartozik, akik nem csak gyógytornázni akarnak, hanem célirányosan fejleszteni, teljes rehabilitációs utat tervezni, megelőzni és minőségi munkát végezni,
akkor ez a képzés az Ön következő szakmai lépése.

Mit ad ez a képzés és a képzésen megszerezhető tudás?

Ez nem csupán egy tanfolyam, hanem egy komplex, gyakorlatorientált, multidiszciplináris szakmai csomag.
A Sportrehabilitációs tréner képzés elvégzésével olyan tudás- és eszköztárat kapsz, amelyre valóban építheted sportfizioterapeuta munkádat — akár kórházi, magánpraxisbeli vagy sportklubos környezetben dolgozol.

A képzés magába foglalja a következő területek tudásanyagát is:

  • Funkcionális diagnosztika és mozgásszervi állapotfelmérés
    – Sportolók és krónikus páciensek állapotának objektív, célzott vizsgálata.
  • Fasciaelmélet és triggerpont terápia
    – A manuális technikák és a modern fascia-tudomány ötvözése a gyakorlatban.
  • KGG – Gerintréning
    – A gerinc stabilizációjára épülő aktív terápiás modellek.
  • Funkcionális tréningek testtájanként és sérüléstípus szerint
    – Célzott rehabilitáció és teljesítményfokozás, specifikus programtervezéssel.
  • Sporttaping és flossing technikák
    – Funkcionális kötésekkel való hatékony beavatkozás a regenerációban és prevencióban.
  • Lökéshullám-, lézerterápia és ultrahang
    – Modern fizioterápiás eszközök integrálása a rehabilitációs folyamatokba.
  • Önkorrekciós technikák
    – A páciens aktív bevonása a mozgásminták helyreállításába és fenntartásába.
  • Sérülésspecifikus tréningtervezés és kivitelezés a gyógyulási időszakok alapján
    –  Egyéni tréningprogramok megtervezése a szöveti regeneráció fázisaihoz igazítva, a rehabilitáció hatékonyságának maximalizálásához.

 

Ez a képzés olyan rendszerbe szervezett tudást ad, amit máshol csak külön-külön, évek alatt lehetne megszerezni.

 

Ha szeretnél valódi sportrehabilitációs szemléletet képviselni – nemcsak kezelni, hanem stratégia mentén tervezni és fejleszteni –, akkor ezzel a képzéssel alapozhatod meg szakmai jövődet.

 

Sportrehabilitációs alapképzés témakörei a 2 modul során!

I. Sportrehabilitációs elméleti és szervezeti alapok

  1. Szervezeti felépítések a sportrehabilitációban
    – Részletes bemutató: WCPT, IFSP, DOSB
  2. Sportsérülések lehetséges formáinak áttekintése, részletes elemzése
    • Sportsérülés – a sportrehabilitációs szakember feladatai
    • Sportkárosodás – a sportrehabilitációs szakember feladatai
  3. Elsősegély a sportban, akut ellátás
    – Szabályok és feladatok sportágspecifikusan, szöveti károsodások alapján

II. Diagnosztika, funkcionális analízis és szöveti sajátosságok

  1. Funkcionális diagnosztika és analízis
    – Ok-okozati összefüggések és láncelemzés:
    • Alsó végtagok
    • Felső végtagok
    • Gerinc
  2. Szövetek élettana, biomechanika és sebgyógyulás
  3. Sebgyógyulási folyamatok és megoldási lehetőségek
    • Ín, izom, szalag, csont, porc
  4. Sebgyógyulás fázisai – sportfizioterapeuta teendői
    • 1. szakasz
    • 2. szakasz
    • 3. szakasz
    – Irányelvek és gyakorlati alkalmazás
  5. Sebgyógyulás szöveti struktúrák szerint
    – Izom, csont, ízület, tok, ínszalag, ín, porcszövet
  6. Sérülésspecifikus elemzések
    • Ín-, izom-, szalag-, csont-, porcsérülések az alsó/felső végtagon és törzsön

III. Tréningelmélet, edzéspiramis és rehabilitációs programozás

  1. Tréningelmélet – általános és specifikus
  2. Edzéspiramis és fázisai szöveti elváltozások szerint
    – Testtájak és gyógyulási fázisok alapján tervezés
  3. Tréningtervezés lépései és kivitelezés
  4. Tréningtervek – szöveti sérülések szerint
  5. Erőfejlesztés a rehabilitációban sérülések szerint
  6. Erőtréning, koordináció, propriocepció, reaktív/maximális erő, gyorsaság, izomtömeg, szenzomotoros fejlesztés
  7. Állóképesség – vizsgálati és fejlesztési lehetőségek sportágspecifikusan
  8. Stretching – sportágspecifikus lehetőségek a szövetek reakciói szerint
  9. Sportspecifikus bemelegítés – formák részletesen
  10. Regenerációs lehetőségek – sportágspecifikusan
  11. Sérülésprevenció és rehabilitáció

IV. Terápiás eszköztár és gyakorlati technikák

  1. Speciális tesztek, vizsgálati lehetőségek – sportfizioterapeuta, tréner számára
  2. Stabilizáció, nyújtás, funkcionális gimnasztika
  3. Sportmasszázs és regenerációs masszázs – sportfázis és sportág szerint
  4. Klasszikus taping, bandázsolás – funkcionális kötések
  5. Flossing alkalmazása a sportrehabilitációban
  6. Fasciaanalízis és fasciaterápiák
  7. Elektroterápia – lökéshullám, ultrahang, lézerterápia
  8. Elektromos terápia alkalmazhatósága sportsérüléseknél
  9. Kryoterápia, hűtés, melegkezelés – lehetőségek, szabályok
  10. Orvosi tréningterápia (KGG)

V. Interdiszciplináris szemlélet, kiegészítő tudásterületek

  1. Sportspecifikus analízisek – teljesítményfokozás, biomechanika, edzéselmélet
  2. Mozgásanalízis, terheléselemzés, videóanalízis a sportban
  3. Neurofiziológia, fájdalompszichológia

 

A képzés során megszerezhető kompetenciák

A tanfolyam kizárólag a megadott alapvégzettségekre (lásd lentebb) és azok kompetenciáira épül. Csak ezek birtokában végezhető el a továbbképzés.

 

Képzés időtartama és vizsga

  • Alapképzés időtartama: 2 × 5 nap
  • Vizsgaidőszak: A második képzési egységet követően 2 hónap áll rendelkezésre az esettanulmány elkészítésére.

 

Tervezett képzési időpontok

(Jelentkezés nyitva!)

1.   2025. július 25–29. (1. egység) és 2025. augusztus 8–10. (2. egység) - Jelentkezz itt!

2.   2026. január 14-18. (1. egység) és 2026. február 04-08. (2. egység) - Jelentkezz itt!

Képzésre jelentkezők lehetnek: 

orvosok, gyógytornászok, edzők/személyi edzők (OKJ) sporttudományi előképzettséggel. Tanfolyami részvételi feltételek a képzési szabályzatban olvashatók. 

 

Vizsga, igazolás és csoportlétszám – Amit a tanfolyam teljesítéséről tudni érdemes

  1. Vizsga: A 2x5 napos tanfolyami blokkokat követően mindenkinek 2 hónap alatt kell a tréningtervek alapján esetbemutatót készítenie egy tetszőlegesen kiválasztott problémára, az előképzettségi kompetencia határok betartásával. Az esetbemutató elkészítésének részleteit mindenki megkapja személyesen azutolsó tanfolyami napon.
  2. Oklevél/Igazolás: Sikeres vizsgát követően minden résztvevő, aki a feltételeket teljesítette megkapja az igazolást a sikeres teljesítésről.
  3. Csoportlétszám: A továbbképzés maximális létszáma 8 fő. 

 

Nemzetközi képzés és tapasztalatok:

Az alapképzés elvégzését követően a terapeuták számára kb. 8-10 hónap gyakorlási idő szükséges, majd ezt követően bekapcsolódhatnak majd a komplex képzési rendszerbe, amely további 4 egységből áll majd. Ennek tananyagáról, a képzési időkről, a tananyag felosztásáról a továbbképzés idején részletes felvilágosítást kap minden érdeklődő.

 

Képzés helyszíne:

Budapest – PhysioVit, 1135 Budapest, Béke utca 23.
(A helyszínváltoztatás jogát fenntartjuk.)

 

Tanfolyam díja:

  • 180.000 Forint/modul, amely magában foglalja az órai jegyzet, a magyar és az angol nyelvű igazolások kiállításának díját, azok regisztrációját és a vizsga 50.000 Ft értékű díját is. Ez az ár nem tartalmazza a PhysioVit hallgatói kártyával igénybe vehető 1 éves hazsnálati lehetőséget az online edzésterv készítő rendszerhez, de tartalmazza a képzés idejére a hazsnálati lehetőséget.
  • 2025. május 10-től árváltozás, a képzés modulonkénti díja 249.000 Ft-ra emelkedik (a kettő modul összesen: 498.000 Ft), amely magában foglalja az órai jegyzet, a magyar és az angol nyelvű igazolások kiállításának díját, azok regisztrációját és a vizsga 50.000 Ft értékű díját, valamint 1 éves előfizetést a PhysioVit hallgatói kártyával igénybe vehető online edzésterv készítő rendszerhez. Ezzel párhuzamosan a PhysioVit hallgatói kártya támogatás mértéke is változik. 

Egyéb tudnivalók az árakról és kedvezményekről, valamint részletfizetési lehetőségekről:

  • Képzéshez tartozó jelenleg érvényes és aktuális kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni. Bővebben a tandíjfizetésről itt...
  • Képzéshez - amennyiben a jelentkezés leadása és a képzés dátuma között min. 1 hónap áll rendelkezésre - részletfizetés is igényelhető. Részletfizetési tájékoztató...

Képzés nyilvántartási száma: 

K/2025/041029

Regisztráció menete:

  1. Töltse ki és küldje be az ONLINE JELENTKEZÉSI LAPOT
  2. Rendszerünk visszaigazolást küld a sikeres jelentkezésről.
  3. Ezután emailben megkapja:
    • a tanfolyami visszaigazolást
    • a díjbekérőt, amely tartalmazza az utaláshoz szükséges bankszámlaszámot
  4. A befizetés beérkezéséről értesítést küldünk.
  5. A tanfolyam előtt emlékeztetőt küldünk SMS-ben.

Egyéb fizetési mód:

PayPalon keresztül is lehetőség van fizetésre, ehhez klikkeljen a PayPal logóra.

  

 

További fejlődési lehetőségek a témában:

Az alapképzés elvégzése után kb. 8 hónap gyakorlati idő javasolt, amely elvégezhető nem csak kluboknál, hanem a jelenlegi munkahelyén is. Ezt követően lehet regisztrálni a komplex képzésre.

 

PhysioVit kártya – extra kedvezményekkel! Jelenleg modulonként 90.000 Ft kedvezmény* igényelhető a tanfolyamra a hallgatói kártyával. 

Van már kártyája? Ha nem, igényeljen még ma!
A hallgatói kártya az első képzési napon kerül átadásra a regisztrációnál. Amennyiben nincs kártyája, de szeretné igénybe venni a támogatást, a tanfolyamra jelentkezés előtt itt regisztráljon egy hallgatói kártyát! 

 

* A PhysioVit hallgatói kártya kedvezmény igénybe vehető 2025. május 10-ig. Ezt követően változnak a kedvezménykategóriák és az árak.

Kategória: Képzések leírása

PhysioVit központ

images/physiovit13/physiovit_1.jpg
images/physiovit13/physiovit_2.jpg
images/physiovit13/physiovit_210.jpg
images/physiovit13/physiovit_22.jpg
images/physiovit13/physiovit_23.jpg
images/physiovit13/physiovit_24.jpg
images/physiovit13/physiovit_3.jpg
images/physiovit13/physiovit_4.jpg
images/physiovit13/physiovit_6.jpg
images/physiovit13/physiovit_8.jpg
images/physiovit13/physiovit_9.jpg
images/physiovit13/physiovit_30.jpg
images/physiovit13/physiovit_33.jpg
images/physiovit13/physiovit_32.jpg
Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.