+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: végtaghossz eltérése

Több alkalommal kapunk telefonon és emailben érdeklődői kérdéseket azzal kapcsolatban, hogy mi történik egy-egy gerincvizsgálat során. Ebből adódóan indítottuk el ezen facebook bejegyzésünket a “Gerincfelmérés alapjai” címmel, melyben betekintést adunk a medence és a keresztcsont analizálásának háttereibe.

Az ember két lábon jár, áll, sokszor kevésbé egyenletes terheléssel a két oldalra vonatkozóan, székben ülve esetleg azonnal és állandóan keresztbe teszi a lábait és hosszú percekig e pozícióban tartja. Különböző cipőkben jár, egyik talán kényelmes, a másik kevésbé, vagy rosszul lépve megrándul a boka, vagy egy rossz mozdulatnak köszönhetően elkezd fájni valahol a lábfej, térd, csípő, derék stb. Eltérő, ugyanakkor állandóan változó mozgásmintákat végezünk, mely a mindennapi élethez nélkülözhetetlen, szükséges és a terhelési viszonyok állandó változásai, módosulása, az alkalmazkodás automatizált, fel sem tűnik. A mindennapi élet apró mozzanatai, terhelési viszonyai állandóan hirtelen változhatnak, mindez pedig rendszeres kompenzációra készteti csontjainkat, a közöttül lévő ízületeket, illetve az ízületek és csontok küröl elhelyezkedő lágyrészeket (kötőszövet, ízületi szalag, ízületi tok, izomrendszer stb.). Ez sok esetben megterhelő is lehet, de csak akkor tűnik fel, ha már a szöveti elváltozás megjelenik a háttérben, mert ekkor érezzük sokszor a fájdalmat, az ízületi merevséget, vagy izomfeszülést is.

A megváltozott terhelésre nagyon érzékenyen reagál a kötőszöveti rendszer, melyet egy térhálóhoz hasonlóan lehet elképzelni. Ez a háló a rendszeres és állandó kompenzációknak köszönhetően szerkezetileg átalakul, illetve tónusának változásai befolyásolják a negatív panaszok kialakulásának mértékét, az izomzat rugalmasságát, az ízületi mozgástartomány nagyságát.

A terhelési viszonyok - a szervezetben végbemenő változások és a kompenzációk miatt - a tér mindhárom síkjában módosulnak, ez pedig nem csak az alsó végtagok egymáshoz viszonyított hosszát befolyásolja, hanem a medencecsont és a keresztcsont egymáshoz viszonyított pozícióját is.

A keresztcsont helyzetének változása - 3 dimenzióban szemlélve - csontos blokkokat eredményez, melyet pl. izmokban kialakult csomó (triggerpont), ínszövetben kialakult letapadás (tenderpont), kötőszövetben (fascia), köszőszöveti térhálóban (fasciaháló távolabbi szegmensei) létrejött disztorziók (letapadás, csavarodás, vastagodás, vékonyodás, megnyúlás stb.) befolyásolnak, okozva mozgásbeszűkülést, tompa, kisugárzó, éles, szúró, hasogató fájdalmakat, vagy esetleg érzészavarokat.

Attól függően, hogy ezeknél a blokkoknál milyen kiváltó tényezők és következményes kompenzációk vannak jelen a tér síkjainak megfelelően, a terapeuta meghatározza a korrekciós helyeket és irányokat, ebből adódóan pedig az alkalmazható manuálterápiás irányvonalakat és korrekciós pozíciókat, vagy az analízis során szükséges gyakorlatokat.

Ezt követően speciális teszteket, esetleg járás illetve mozdulat elemzéseket végzünk megvizsgálva az esetleges aszimmetriákat, az eltéréseket, majd a kapott eredmények tükrében igyekszünk korrekciós tréninggel is változtatni, javítani a hosszabb távú stabilizáció érdekében is.

 

Írta: Kanyó Ildikó, gyógytornász-manuálterapeuta, sportfizioterapeuta

 

Egyénre szabott, komplex gerincfelmérés most 30 percen ingyenes gerinc manuálterápiával. Kérje szakembereink egyénre szabott tanácsát a bővebb információ érdekében:

+36 1 790 9900

Regisztráció gerincfelmérésre itt!

Kategória: Gyógyítás
vasárnap, 20 Január 2013 04:37

Gerinc - a terápia centruma

Kanyó Ildikó nemzetközi Dorn instruktor a meglepetés magazinban A terápia központi része a gerinc kezelése, mely egy gondosan kivitelezett korrekció esetén nem jelent veszélyt az ízületek és a csontokat körülvevő szövetek számára. Mielőtt a terapeuta korrigálja a csigolyákat, be kell állítania a medence fiziológiás helyzetét, mert csak így tud optimális körülményeket teremteni az arra épülő csigolyák számára. Mindezt manuális korrekciós sorozatokkal teszi, ahol a páciens irányítja a kezelés intenzitását, ütemét.

Amennyiben az alap nem optimális helyzetű, a csigolyák egymáshoz viszonyított pozíciója sem lesz fiziológiás. A ferde medencealap miatt a testen hibák, un. blokkok jöhetnek létre és emiatt negatív panaszok/tünetek alakulnak ki az ízületek, az izmok területén, a meridiánok energiakeringésében, a pszichés működésben, és a szegmentálisan érintett belső szervekben. A medence stabilitásának megteremtése előtt azonban meg kell teremteni az alsó végtagok egyenlő hosszúságát.

A Dorn terápia abból indul ki, hogy az alsó végtagi hosszkülönbségek számos gerincben kialakuló mozgásszervi panaszok mélyben lapuló igazi kiváltó okozói. Gerincbántalmak miatt kezeltek alsó végtagjai 80 százalékban nem egyforma hosszúak. Még ha az érintett nem is veszi észre, a lábhossz funkcionális eltérése később gerincpanaszokat idézhet elő, mivel a statikai helyzet eltér a normálistól. Az eltérés 2-3 millimétertől néhány centiméterig is terjedhet! Mielőtt a gerincet kezelések során helyreállítjuk, először el kell hárítani az alsó végtagok ízületein jelentkező - különösen a medencénél fennálló - hibákat.

Amikor a gyógyulás teljes mértékben kizárt, akkor is jelentősen mérsékelhetők a panaszok!

A terápia alkalmazásakor szerepet kap:

  • az ízületek korrekciója,
  • az izomzat lazítása,
  • a meridiánok kezelése (a meridiánokon található akupresszúrás pontokra gyakorolt nyomás miatt),
  • a csigolyához tartozó belső szerveknél pedig a nem megfelelő ideg-, és energia ellátás javítása

Az alsó végtagi ízületek, a gerinc, a felső végtagi ízületek korrekciójával megszüntetjük, felszabadítjuk a blokádokat, amely pedig a legtöbb ízületi-, és gerincfájdalom megszűnéséhez vezet.

Írta: Kanyó Ildikó, Nemzetközi Dorn instruktor

Kategória: Gyógyítás
vasárnap, 20 Január 2013 03:32

Gyógyulás a gerincen keresztül

A Dorn terápia viszonylagos fiatalsága ellenére a világ minden részén egyre nagyobb mértékben terjed, egyre több terapeuta számára nyílik lehetőség a technika alkalmazására. Bízom abban, hogy Magyarországon is hónapról hónapra növekszik a nagyszerű gyógyító hatásokat magában hordozó manuális technikát ismerő és azt szakszerűen alkalmazó szakemberek száma.

Mi a Dorn terápia? Egy gyengéd, hatékony, biztonságos manuálterápia, mely funkcionálisan szemléli a gerincbetegségeket és azt az egész test viszonylatában kezeli. Számos megbetegedést lehet vele gyógyítani, amely közvetlenül vagy közvetett úton kapcsolatban van a gerinccel. Mozgásszervi, belső szervi és pszichés elváltozások, panaszok kezelésében egyaránt hatékony. Amikor a gyógyulás teljes mértékben kizárt, akkor is jelentősen enyhíthetők a panaszok!

A gyógyulás három faktor egymással összefüggésben.

  1. Gerinc és ízületi fájdalmakat okozó panaszok okának felkutatása, az oki tényezők pozitív befolyásolása/megszüntetése.
  2. Hatékony, biztonságos - a páciens közreműködésével történik.
  3. Önkorrekciós gyakorlatokkal egészül ki, melyekkel hosszútávon is megerősíthető a terápiával elért siker.

Dorn féle gerincterápia nem csak egy 60 perces terápia

Annál rendszerint sokkal több. Egy komplex gyógymód, amely nem csak a korrekciók által kifejtett sokirányú hatások összességéből áll, hanem az embernek megmutatja, hogyan tudja saját magát is gyógyítani az önkorrekciós gyakorlatok segítségével és hogyan tud felelősséget vállalni saját teste egészséges működése iránt. Komplex egészségnevelő program is, melyet bárki, bárhol, bármikor egyszerűen, hatékonyan és gyorsan elvégezhet magán!

Írta: Kanyó Ildikó, Nemzetközi Dorn instruktor

Kategória: Gyógyítás

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.