+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: kineziológiai tapasz felhelyezése

kedd, 26 Augusztus 2014 16:00

Kineziotape - Proprioceptiv Physiotape®

A kineziotape, vagy más néven kinezio tapasz, kinezio szalag, kinezio gyógytapasz ideális kiegészítője különféle kezeléseknek, valamint egyre gyakrabban alkalmazott eszköz a prevenció területén is. Gyógyszeres hatóanyag nélkül támogatja a fájdalmas, sérült, vagy kezelés alatt álló testrész gyors, hatékony gyógyulását. Pozitív hatása elsősorban a felhelyezés formájától, módjától, az alkalmazott technikától függ, másodsorban pedig a színektől.

A bőrre felhelyezett tape aktiválja, stimulálja a proprioceptorokat, a fájdalmat csökkentő receptorokat. Befolyásolja az ízület-izom-ín-idegrendszer közötti kölcsönhatásokat, ezáltal pedig pozitívan segíti a funkció javulását. Megnyitja a bőrben lévő kapillárisokat (artériákat, vénákat), valamint a szövetek közötti nyirokedényeket, így segíti a ragasztott terület végkeringésének javulását, az ödéma csökkenését.

Alkalmazásának hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, emiatt ott könnyebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, csökken a fájdalomérző receptorokra nehezedő nyomás, amely pozitívan befolyásolja a fájdalmat. A vérkeringés fokozódásával javul a szöveti anyagcsere, oldódik az izom fokozott spazmusa, az izomcsomók (triggerpontok) eltűnnek és ez szintén a fájdalom csökkenésében nyilvánul meg.

A színes tapasz egy kiváló eszköz a mindennapokban, hiszen segítségével a megbetegedett, sérült testrész (izom, ízület stb.) folyamatosan kapja a számára szükséges un. gyógyító impulzusokat, a támogatást.

Különböző ragasztási technikákon keresztül a tapeknek számos felhasználási területe van és ez a jövőben folyamatosan bővül. Például:

  • fájdalom csillapítása,
  • ízületi funkciók erősítése,
  • segítése (pl. artrózis, instabilitás, krónikus ízületi gyulladás, rágóízületi problémák),
  • tartáshibák javítása, korrigálása pl. morbus Scheuermann, scoliosis, lapos hát,
  • fejfájás, migrén,
  • ízületi blokkok korrigálásának kiegészítő kezelése
  • izomsérülések,
  • izombénulások,
  • izomspazmus,
  • triggerpontok kezelése,
  • gerincsérv,
  • hegek lazítása, mobilizálása,
  • posztoperatív időszakban, valamint nyirokkeringési zavarok esetén ödéma csökkentése,
  • belgyógyászati megbetegedések tüneteinek enyhítése,
  • sportrehabilitáció/sportfizioterápia - sportsérülések,
  • meridiánok, meridiánpontok,
  • perifériás idegek ragasztása
  • és még sok egyéb..

Színeknek is van jelentősége. Tapekkel végzett kezelés a színterápia alapjaira épül, a tapaszok ezért különböző színűek. Mechanikai tulajdonságokban azonban a színválasztás nem játszik szerepet. Klasszikus színek a következők:

  • Pink - Aktiváló, tonizáló hatású, a szimpatikus idegrendszer működését serkenti
  • Kék - Nyugtató, detonizáló hatású a paraszimpatikus idegrendszer működését serkenti
  • Bézs - Semleges szín, kevésbé feltűnő, esztétikai okokból gyakori pl. az arc területén
  • Fekete - Hatása hasonló a kékhez, illetve egyéb más színek hatását erősíti (pl. fekete és a pink szín együtt a pink hatását jobban ki tudja emelni.)

A kineziotapek, kineziológiai tapek olyan speciális tulajdonsággal rendelkeznek, melyek lehetővé teszik - több napon keresztüli használat ellenére is - a hosszú ideig tartó bőrön maradást, ezáltal a kiváltott gyógyító hatások változatlan fennállását. Emiatt döntő tényező az anyag minősége és helyes felragasztása, egy helyesen megválasztott technikával!

A tapek anyaga 100% pamut, amely speciális technikának köszönhetően hosszanti irányban nyújtható. Ez az elasztikus tulajdonság fontos szerepet játszik a különböző felhelyezési technikáknál, valamint az anyag ellenálló képességének biztosításában. A nyújthatóságot jellemző tulajdonságok teszik a bőrre felragasztott tapeket olyan ellenállóvá, hogy a szervezetre kifejtett hatásukat 5-6 napon keresztül is változatlanul meg tudják tartani.

Elasztikus, vízálló és légáteresztő tulajdonságnak köszönhetően a test "második bőrének" is tekinthető. Nem akadályoz mindennapi tevékenységek elvégzésében pl. a testmozgás, a különböző sporttevékenységek, zuhanyozás, szaunázás szabadon végezhetők.

 

Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

péntek, 12 Oktober 2012 01:17

Kinezio taping vagy klasszikus taping?

Összesen 4 féle taping tanfolyamot kínálunk a hozzánk érkező szakembereknek. Három tanfolyam középpontjában a kineziológiai tapek állnak, egy pedig a klasszikus sporttapekkel (nem elasztikus tapek) végzett ragasztási lehetőségekkel foglalkozik.

Kétféle szemlélet, kettő különböző típusú anyaggal történő ragasztás! Például egyiket rugalmas, elasztikus tapasszal, másikat pedig rigid, nem elasztikus anyaggal végezzük. Egyiknél szempont a mozgásterjedelem megtartása, másiknál annak korlátozása. Egyiknél több napig is a bőrön marad a szalag, másiknál gyakrabban kell cserélni. A különbségeket hosszasan lehetne sorolni.

 

Melyik taping tanfolyamot érdemes elvégezni?

Ez attól függ, hogy ki és milyen szakterületen tevékenykedik, dolgozik? Foglalkozik e sportsérülésekkel? Foglalkozik e nyiroködémás betegekkel? Foglalkozik e - felületesen, vagy részletesen - a meridiánokkal, akupunktúrás pontok kezelésével? Belgyógyászati megbetegedések esetében is szeretné a tapeket használni, vagy nem? Esetleg ortopédiai, traumatológiai részlegen/osztályon sok-sok posztoperatív ödémával, vagy ízületi- izomsérülésekkel kerül nap, mint nap kapcsolatba? Amennyiben ezekre a kérdésekre megkapom a választ jobban tudok szakmai tanácsot adni. Miért?

Kineziotape, Proprioceptiv Physiotape® (PPTA) kurzus felépítése megadja azokat az elméleti és gyakorlati alapismereteket, melyek megszerzését követően a terapeuta szabadon, úgymond funkcionálisan képes gondolkodni a megbetegedések és az azokra adható számos ragasztási formák között. Nincs olyan szabály (!), hogy egy meghatározott diagnózisra csak egy meghatározott ragasztás típus/forma létezik. Inkább az a kérdés, hogy mit szeretnénk elérni a taping kezeléssel? Számomra mindig a következő kérdések irányadók egy ragasztás előtt:

  • 1.) Hol van az alapvető probléma, amit a tapekkel "kezelni" szeretnék? - Ok-okozati összefüggések keresése az egyik legfontosabb szempont!
  • 2.) Mit szeretnék megszüntetni a tapek segítségével? A negatív tünetet - pl. fájdalmat -, vagy a tünetet kiváltó okot? NEM MINDEGY! Pl. egy teniszkönyöknek számos oka lehet! Amennyiben tapekkel nem megfelelő helyen történik a ragasztás, vagy nem a leghatékonyabb technikával/technikákkal, akkor hosszú hetekig végezhetjük azt, a szalagokat többször cserélve, feleslegesen, vagy minimális sikerrel! Amennyiben azonban megvan a teniszkönyököt kiváltó igazi ok, akkor elegendő csak kb. 3-4 napig használni a tapaszt és megoldódik a probléma! Természetesen megfelelő alapvető kezelésekkel kiegészítve. Hiszen egy kihagyhatatlan szempont a tapek használatánál, hogy csak más kezelésekkel/terápiákkal együtt alkalmazható igazán hatékonyan!
  • 3.) Melyik az a ragasztási forma, amely a leghatékonyabban, a leggyorsabban szünteti meg az adott panaszt, problémát?

 

Mivel fontos az elemző, problémamegoldó gondolkodásmód a taping kezelések hatékonyságában, ezért tanfolyamainkat is erre építettük. Alaptanfolyam (PPTA) elvégzését követően a terapeuták megtanulnak önállóan gondolkodva, páciensre rávetítve diagnózisokat kezelni, panaszokat tüneteket megszüntetni. Hatékonyan és gyorsan!

 

Innentől kezdve 3 választási lehetőség van a továbbhaladásra:

  • 1.) terüet: Kineziotape, Proprioceptiv Physiotape® (PPTH) haladó tanfolyam - Itt lehetőség van kb. 50 féle belgyógyászati és mozgásszervi megbetegedés ragasztási lehetőségeinek, a crosstaping használatának, a hegkezelési formáknak/lehetőségeknek, meridiánok ragasztási lehetőségeinek, valamint a komplex nyiroktape technikának a megtanulására. Terapeuták kérésére ezt kiegészítettük néhány speciális ragasztási tippel, melyet akkor alkalmazunk, amikor a kineziológiai tapaszokat nem elasztikus tappel szeretnénk egy időben alkalmazni egy-egy diagnózisnál. (Vagy azonnal a Kineziotape, Komplex Proprioceptiv Physiotape®)
  • 2.) terüet: Klasszikus taping - Nem elasztikus tapek használata a sport, rehabilitáció, prevenció területén - A tanfolyam biztosítja az ízületi-, izomsérülések ragasztási lehetőségeinek megtanulását, valamint korrekciós taping felhelyezését különböző testrészekre/területekre. Lokális izomsérülések, az ízületi mozgásterjedelem célzott beszűkítése (sérülés típusa szerint), korrekció, komplex stabilizáció a legfontosabb témakörök.
  • 3.) terüet: Mindkét tanfolyam elvégzése - Amely a lehető legkomplexebb ismereteket nyútja a terapeuta számára.

 

Amennyiben további kérdése van a taping képzésekkel kapcsolatosan, keresse ügyfélszolgálatunkat, ahol munkatársaink még több információval látják el Önt. Telefonszámunk: 36 1 790 9900

 

manuálterapeuta, Dorn-Breuss terapeuta/instruktor,

PHYSIOVIT Nemzetközi Oktatási- és Terápiaközpont Kft.

Kategória: Képzés
szombat, 03 Szeptember 2011 02:44

Kinezio tape felhelyezése

Kineziológiai tapasz felragasztása, de hogyan?

A színes kineziológiai tapaszok tapek felhelyezése előtt első teendő a ragasztandó terület letisztítása, szappanos vízzel történő lemosása, majd szárazra törlése. Szükség esetén fontos az erős szőrzet borotválása is, arra azonban ügyelni kell, hogy eközben a bőr ne sérüljön. Az alkalmazott technika megválasztása elsősorban a diagnózistól függ. Ezen túl azt kell meghatározni, milyen testi funkciót szeretnénk támogatni a bőrre került tapasszal. Ennek megfelelően a következő technikák jöhetnek szóba:

  • 1.) Izomtechnika - Izom tónusának normalizálása érdekében alkalmazzuk. Hatására fokozódik a keringés, javul az izom oxigén és tápanyag ellátása ezáltal a fájdalom csökken. Ilyenkor szokványosan alkalmazott tapaszforma "I", "Y", vagy "X".
  • 2.) Ligamentum (szalag) technika - Sérülések esetén az inak és szalagok túlterhelésekor alkalmazzuk. Alkalmazott tapeforma "I", "Y",  vagy "X".
  • 3.) Korrekciós technika - Ízületek (pl. patella), testtartás korrigálása (pl. lapos hát, fokozott lumbális lordózis) érdekében egy kiváló kiegészítő lehetőség az aktív izommunka mellett. Alkalmazott tapeforma "I".
  • 4.) Fascia technika - Izomfasciák, fájdalmas izomcsomók hatékony lazítására. Alkalmazott tapeforma "I", vagy "Y".
  • 5.) Nyirok technika - Bőrre ragasztást követően megnyitja a nyirokutakat, segíti a szövetek között felgyülemlő folyadékmennyiség könnyebb elvezetését.

A kineziológiai tapasz felhelyezésének módjától függően a szalagot nyújtás nélkül, vagy hosszanti irányban különböző mértékben megnyújtott formában kell a bőrre ragasztani. A megfelelő méretűre vágott szalagot több formára lehet hosszanti irányban bevágni, attól függően milyen ragasztási technikát alkalmazunk. Leggyakrabban alkalmazott tape formák:

  • "I" forma,
  • "Y" forma,
  • "X" forma,
  • "W" forma 

A formára vágott szalag végeit le kell kerekíteni, így elkerülhető a sarkak idő előtti leválása. Felragasztást követően a szalagot dörzsöléssel át kell melegíteni, hogy az akril ragasztóréteg aktiválódjon. Amennyiben még soha nem használt kineziológiai tapaszt, úgy fontosnak tartjuk felhívni figyelmét, hogy az első tapaszolásnál ajánlatos szakember (a technikában jártas gyógytornász, edző, orvos, természetgyógyász, konduktor, gyógymasszőr stb.) tanácsát kérni.

Kategória: Gyógyítás
csütörtök, 25 Augusztus 2011 22:29

Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyam (PPTA)

A kineziotape, kineziológiai tapaszok szakszerű használatát kiemelt fontosságúnak tartjuk, hiszen ez a rugalmas, hosszanti irányban nyújtható, akril ragasztóréteggel bevont tapasz kiváló a rehabilitációban, sportrehabilitációban a mindenkor alkalmazott terápia hatékonyságának fokozására. Tapaszok segítségével viszonylag gyorsabban csökkenthető a fájdalom, növelhető a feszes izmok lazítási hatása, effektíven csökkenthetők a szöveti duzzanatok (ödéma), hatékonyabbá tehető az izomerősítés a korrekcióknak köszönhető szenzoros stabilizálásnak köszönhetően, ugyanakkor a szenzoros stabilizáció segít a hypermobil, vagy instabil ízületeknél a pozíció és az izmok helyes működésének megéreztetésében stb. A hatásokat hosszasan lehetne még sorolni.

A képzés kiemelten fókuszál a patológiás elváltozások háttereiben lévő szöveti analízisekre, ok-okozati összefüggésekre, ill. a kineziotape ragasztási technikáinak köszönhető hatásmechanizmusokra komplex biomechanikai szempontrendszer alapján, amelynek ismeretében a szakemberek 100%-os bizonyossággal nem csak a technikákat, a taping alapelméletét, hanem a fiziológiát is megismerhetik, amely a tapasz ragasztásának köszönhetően játszódik le a szövetekben. Szakszerűség, eredményesség és hatékonyság az észszerűség függvényében! Ez a taping koncepció egyik legfontosabb célkitűzése, melyhez kapcsolódó ismereteket már a képzésen elsajátíthatják a résztvevők.

Külön kiemelendő, hogy a kettő napos szakmai képzésen (és általában minden taping képzéseinken) nem spórolunk az anyaggal gyakorlás közben. Sok-sok gyakorlati órán mindenki megismerheti a tapaszok különbözőségét, az anyagelemzés keretén belül lehetősége van a klasszikus kineziotape, sport kineziotape és a fasciatape sajátosságainak, alap ragasztási technikáinak megismerésére, a tapaszok biomechanikai jellemzőinek teszteléséig. Garantáltan a Kineziológiai tapaszok vizsgálatának szakértőivé válnak a képzések résztvevői!

Kineziológiai tapasz leggyakrabban használatának leggyakoribb előnyei:

  • FÁJDALOM CSÖKKENTÉSE
  • MOZGÁSTERJEDELEM NÖVELÉSE
  • FASCIA LETAPADÁSOK MEGSZÜNTETÉSE
  • REGENERÁCIÓ
  • DUZZANAT CSÖKKENÉS
  • SZENZOROS STABILIZÁLÁS
  • TONIZÁLÁS
  • IZOMZAT LAZÍTÁS

 

Helyesen alkalmazva az eszköz csodákra képes, helytelen használat esetén azonban a különféle problémák léphetnek fel. Ezek közül a leggyakoribb:

  • A tape nem fejti ki az elvárt hatást, az eredmény (pl. fájdalom csökkenése) elmarad.
  • Amennyiben a ragasztás technikája nem alkalmazkodik az anyag, illetve a bőr rugalmasságához, abban az esetben a tapasz hamarabb leesik. Annak ellenére, hogy az anyag minősége jó, a ragadási hatékonyság csökken.
  • Tisztítás és szőrtelenítés nincs meg, a hatás elmarad.
  •  A ragasztási technika nem alkalmazkodik az anyag rugalmasságához, bőrirritációk léphetnek fel. Ilyenkor sokan gondolják azt, hogy a tapasz allergiás bőrreakciót váltott ki, vagy ragadást segítő kiegészítő anyagot kell a bőrre helyezni, holott "csak" a megválasztott ragasztási technika nem volt helyes!

Testünk második bőrének tekintett tapek használatával még eredményesebbé tehető a betegkezelés. Azonban egy fontos szabályra mindenképpen szeretnénk felhívni a figyelmet. Soha nem tekintjük a taping kezelést csak önállóan adható terápiának. Sportsérülések, izomfájdalmak, ízületi panaszok, belső szervi megbetegedések (pl. asthma), ödémák, meridiánok stb. kezelésénél az éppen aktuálisan alkalmazott egyéb terápiás lehetőségek rendkívül hatékony kiegészítő eszközének tekinthető. Számos területen használjuk őket attól függően, milyen elváltozást, problémát, diagnózist állapítunk meg a pácienseknél. Mivel többféle ragasztási forma létezik egy-egy adott probléma tapelésére, mindig azt tartjuk szem előtt, hogy melyik technikával tudunk az adott betegnél a lehető leghatékonyabban, tapek bevonásával segíteni. Ennek megfelelően választjuk ki a tape színét, a ragasztás formáját, a ragasztandó terület nagyságát.

 

Egy egyszerű példa arra vonatkozóan, hogy a kineziológiai taping kezelésnél is fontos az ok-okozati összefüggések feltárása. Sacroiliacalis ízület fájdalma esetén hogyan lehet tapet fájdalom csillapítása érdekében felragasztani? Milyen technika a legmegfelelőbb: fascia technika, korrekciós technika, izomtechnika, vagy talán space technika? Máris jön a következő kérdés: Mi okozza a fájdalmat? A fájdalom oka az ízületben van, vagy attól távolabb? Az ízületben van, vagy pl. a m. quadratus lumborum területén elhelyezkedő triggerpont és az abból kisugárzó fájdalom az okozója? Vagy talán a medence helyzetének megváltozása pl. alsó végtagi hosszkülönbség miatt és az ebből eredő aszimmetrikus terhelési viszonyok megváltozása a fájdalom okozója? Az októl függően változik a ragasztási technika, a befedett terület nagysága és az alapkezelés is.

 

A kineziológiai tapaszok egyre gyakrabban alkalmazott felhasználási területei:

  • fájdalom,
  • sportsérülések,
  • mozgáskorlátozottság,
  • ízületi funkciók erősítése, segítése (pl. artrózis, instabilitás, krónikus ízületi gyulladás, rágóízületi problémák)
  • tartáshibák pl. Morbus Scheuerman
  • triggerpontok, tenderpontok kezelése
  • fejfájás, migrén
  • izomsérülések, izombénulások, izomspazmus,
  • gerincsérv
  • hegek kezelése,
  • nyirokkeringési zavarok
  • myofasciális kezelési módszerek kiegészítése,
  • és még sok egyéb más esetben...

Amennyiben csupán néhány mondatban szeretnénk összefoglalni a test különböző területeire felragasztott kineziotapek, kineziológiai tapek szervezetre kifejtett pozitív hatásait, akkor ezt a következő formában lehet jól összefoglalni:

  • A bőrre felhelyezett tape (pontosabban az általa létrehozott convolution) aktiválja, stimulálja a proprioceptorokat, a fájdalmat csökkentő receptorokat.
  • Befolyásolja az ízület-izom-ín-idegrendszer közötti kölcsönhatásokat, ezáltal pedig pozitívan segíti a funkció javulását. Emellett megnyitja a kapillárisokat - artériákat, vénákat -, ezáltal fokozódik a vérkeringés. A vérkeringés javulása pedig elősegíti a gyógyulást.
  • Felragasztott tape hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, emiatt ott könnyebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, csökken a fájdalomérző receptorokra nehezedő nyomás.
  • A vérkeringés fokozódásával javul a szöveti anyagcsere.

Az általunk kínált Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamokon ilyen és ehhez hasonló területekre, témakörökre és általában a problémamegoldó gondolkodásra is nagy hangsúlyt fektetünk. Fontos célkitűzésünk, hogy az alapképzés résztvevőink 2 nap alatt megtanulják a technikát önállóan, az adott betegre, vagy betegségre rávetítve, az ok-okozati összefüggések feltárása után a lehető legnagyobb eredményességgel alkalmazni. Az alapképzést követően (amely kettő nap) itt is lehetősége nyílik a terapeutáknak megfelelő mértékű gyakorlati tapasztalat megszerzésére, individuális ragasztások gyakorlására, azaz felkészülni a képzés utáni gyakorlati életre.

Célunk az ésszerűség megtartása, szigorú szakmai irányelvekhez való ragaszkodás a tapingben is! Proprioceptiv Physiotape® kineziotape technikát nálunk tanuló és azt használó szakemberek egységes koncepciója, illetve a páciensek egységes tájékoztatása a hatékony kineziotaping érdekében számunkra rendkívül fontos. Ennek érdekében egységes, saját sportrehabilitációs szemléletünkhöz hű, ésszerű, szakmailag megalapozott és a gyakorlatban rendkívüli hatékonysággal működő taping koncepciókat minden szempontból stabil alapokra építve fejlesztettük, tettük egyedivé a Dr. Kenzo Kaze által megteremtett alapokra építve.
Proprioceptiv Physiotape® a PhysioVit® csoport egyedi védjegye, a képzést elvégző terapeuták ezáltal egy egységes szakmai koncepció alapján használják a Proprioceptiv Physiotape® technika és Proprioceptiv Physiotape® terapeuta megnevezéseket.

Többször hangsúlyozzuk a gyakorlati alapokra épülő oktatást és ezt tartjuk szem előtt Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamainknál is. Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a taping alaptechnikák, a kezelésekhez szükséges alapvető ragasztási lehetőségek elsajátítására, hegkezelés és crosstape alkalmazásának, valamint a nyiroktape alapjainak (részletes ragasztási technikák gyakorlása nélküli) megtanulására, illetve néhány gyakori diagnózis ragasztási lehetőségének megtanulására.

 

Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyamunk felépítése:

  • Proprioceptiv Physiotape® alapjai;
  • Proprioceptiv Physiotape® és Klasszikus taping;
  • Tapek ragasztási formái és lehetőségei;
  • Kinetikus lánc ragasztási módszerei a test területén, az elváltozások függvényében - érintett izmok ragasztása az egész törzs területén;
  • Hegkezelés
  • Nyiroktape alapjainak rövid ismertetése;
  • Diagnózisok szerinti individuális ragasztások néhány kórkép esetében: pl. vállízületi instabilitás; impingement syndroma ragasztása okoktól függően; térdízület kereszt-, kollaterális szalag ragasztása és térdízületi artrózis ragasztási lehetőségei, teniszkönyök, golfkönyök ragasztása okoktól függően; bokasérülés ragasztási lehetőségei, gerinc szagittális síkú görbületi eltéréseinek ragasztási lehetőségei, triggerpont, tenderpont, perifériás idegek ragasztási lehetőségei,
  • Klasszikus taping alkalmazása - nem elasztikus tapek használata sportsérüléseknél és a prevenció érdekében.

 

Képzés helye:

  • BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
  • BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke utca 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)

Képzési időpont:

  • 2024. utolsó negyedév

  

Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.

Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók

Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően. 

Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval.  A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.

Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.

Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!

Tandíj:

  • HUF: 49.000 Forint, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 45.000 Ft. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
  • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...

 

Kategória: Képzések leírása

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.