+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: typaldos

szerda, 13 Július 2016 00:36

Mi is a fascia? Legfontosabb érzékszervünk?

A fascia szó szerint formát ad testünknek, fejünktől lábujjainkig összetart minket, és fontos feladata van, az érzékelés. Ez a kollagéndús, szakadásnak ellenálló, szalagszerű szövet körülveszi az agyat, csontokat, izmokat, valamint az egyes izomrostokat, és a belső szerveket is összefogja.

Régebben a fascia kapcsán majdnem mindig a cellulitről volt szó, alábecsültük és alig vettük figyelembe. Mára már megállapították, hogy ennek a vékony, erős, inas hártyának sokkal nagyobb befolyása van testünkre. Kutatók időközben az egyik legfontosabb érzékszervnek is mondják, ahol receptorok és idegsejtek vannak nagy számban jelen.

Miért tapad le a fascia? Hogy tapadhat le?

A mozgás a legfontosabb, amit azért tehetünk, hogy a fascia erős, ugyanakkor rugalmas maradjon. Ellenkező esetben, rendszeres mozgás nélkül letapad és megkeményedik a szerkezete, ezáltal a mozgás korlátozódik. A fascia letapadás a leggyakoribb oka a panaszoknak a nyak, a váll, és a hát, illetve az alsó végtag területén. Ez főleg abban az esetben gyakori, ha valaki ülőmunkát végez. Ha az izomrostok már nem olyan hajlékonyak, az ott futó idegek elnyomódnak és fájdalmat érzünk. A túlterhelés is károsíthatja a kötőszövetet, pl. a golfkönyök, teniszkönyök sem más, mint sérült és/vagy krónikus fasciaelváltozás.

Hogy függ össze a stressz és a fascia?

Stressz is vezethet letapadásokhoz, ugyanis hormonok aktiválódnak. A szövet csak akkor lazul el újra, mikor a külső nyomás elmúlik. Az egész rugalmasságunk elveszik krónikus stressz esetén, mobilitásunk csökken, és mindennek következménye tartós feszülések, lemerevedések és fájdalom. A jó hír azonban van, mégpedig, hogy nem kell tétlenül és reménytelenül tűrni ezt, hanem tudunk ellene tenni.

4 tipp a fájdalom megelőzésére és/vagy gyógyítására

  1. Mozogjon lehető leggyakrabban, és figyeljen állapotára!
  2. Stresszes időszakban pihenjen sokat, tartson rövid szüneteket! A fascia masszázshengerrel (SMR tréning) jól kezelhető, így a letapadásokat, merevségeket az izmokban oldja, regenerálódását segíti. Válasszon hengert a fájdalomküszöbéhez megfelelően! Fájdalomra érzékeny: puhább henger fájdalomra kevésbé érzékeny: keményebb henger.
  3. A gimnasztika,  jóga, pilates, tai chi dinamikus módon erősítik a fasciát.
  4. Keressen erre specializálódott terapeutát, a fájdalom megszüntetés céljából!

Fascia Disztorziós Modell: Forradalmi megoldás a fájdalom és mozgáskorlátozottság kezelésében

A fascia, más néven kötőszövet, testünk egy rendkívül összetett és sokoldalú rendszere, amely sejtjeinket és szerveinket kapcsolja össze. A fascia állapota jelentős mértékben befolyásolja mozgásrendszerünket, fájdalmainkat és funkcionális problémáinkat. Ennek a rendszernek a disztorzióit célozza meg a Fascia Disztorziós Modell (FDM), amely egy innovatív és rendkívül hatékony terápiás módszer, amit Dr. Stephen Typaldos amerikai osteopath fejlesztett ki.

Mi a fascia disztorziós modell (FDM)?

Az FDM egy specifikus szemléletmód, amely a fájdalmat és mozgáskorlátozottságot a fascia elváltozásaira vezeti vissza. Ezek az elváltozások lehetnek letapadások, csavarodások, keményedések, amelyek strukturális és funkcionális problémákat okozhatnak. A terápia célja ezen disztorziók azonosítása és hatékony manuális technikákkal történő oldása. Az eredmény? Gyors tünetenyhülés, amely már néhány kezelés után tapasztalható.

Hogyan működik az FDM és az erre épülő Typaldos módszer?

Az FDM alajain alkalmazott Typaldos módszer (továbbiakban: FDM) alapja a páciens tünetei és a mozgásszervi vizsgálat során megfigyelt gesztikulációk. Dr. Typaldos felismerte, hogy a páciensek mindig hasonló módon mutatják ki fájdalmukat – ezek a gesztusok segítenek a terapeutának azonosítani a hat disztorziós típust. A diagnózis felállítását követően a terapeuta speciális manuális technikákkal kezdi a fascia helyreállítását, amely akár az első kezelés után is érezhető javulást hozhat.

Miben segíthet az FDM?

Az FDM különösen hatékony akut sérülések és fájdalmak esetén, például:

  • Bokaficam, térdsérülések
  • Lumbágó, derékfájás
  • Fejfájás, nyaki panaszok
  • Vállízületi fájdalmak
  • Mozgásbeszűkülések, kisugárzó fájdalmak

Ezenkívül neurológiai panaszok, érzészavarok és hosszan tartó krónikus fájdalmak esetében is jelentős javulást eredményezhet.

Miért érdemes az FDM-et választani?

A hagyományos kezelési módszerek, mint a jegelés, nyugalomba helyezés, gyógyszeres fájdalomcsillapítás sok esetben nem elegendőek a fascia disztorziók megszüntetésére. Az FDM azonban közvetlenül a probléma gyökerét célozza meg, így gyorsabb és tartósabb eredményeket érhetünk el. Például egy akut bokaficam esetén az FDM segítségével a páciens néhány napon belül újra visszatérhet a sporttevékenységhez, szemben a hetekig tartó hagyományos rehabilitációval.

Regisztráljon most, és tapasztalja meg a különbséget!

Ha szeretné megtapasztalni a Fascia Disztorziós Modell hatékonyságát, ne habozzon! Látogasson el webshopunkra, k attintson ide: app.physiovit.hu, és foglaljon időpontot még ma!Tapasztalt FDM terapeutáink segítenek fájdalmai enyhítésében és mozgásszabadságának visszanyerésében.

Tegye meg az első lépést egészsége érdekében – regisztráljon még ma, és élvezze a fájdalommentes élet örömét!

 


Kérdése van, vagy időpontot szeretne foglalni?

Keressen minket bátran! Írjon az oldal jobb alsó sarkában megjelenő chatablakban, vagy hívjon minket munkanapokon 9:00 és 18:00 óra között a +36 1 790 9900-es telefonszámon. Szívesen segítünk!

Az elmúlt évek kutatási eredményeinek köszönhetően végre sikerült tudományosan is bizonyítani, hogy a testet hálóként körülfonó fasciarétegek felelősek izmaink teljesítőképességéért, a test rugalmasságáért, receptoraink helyes működéséért.

A fascia fiziológiás szöveti struktúrájának sportban, rehabilitációban, sérülések megelőzésében (prevencióban) borzasztóan nagy jelentősége van. Ez a felfedezés új utat nyitott az alkalmazott tréningekben és terápiás lehetőségekben a sport mellett a gyógykezelések területén is (lsd. Fascia Release Terápia).

PhysioVit központ

images/physiovit13/physiovit_1.jpg
images/physiovit13/physiovit_2.jpg
images/physiovit13/physiovit_210.jpg
images/physiovit13/physiovit_22.jpg
images/physiovit13/physiovit_23.jpg
images/physiovit13/physiovit_24.jpg
images/physiovit13/physiovit_3.jpg
images/physiovit13/physiovit_4.jpg
images/physiovit13/physiovit_6.jpg
images/physiovit13/physiovit_8.jpg
images/physiovit13/physiovit_9.jpg
images/physiovit13/physiovit_30.jpg
images/physiovit13/physiovit_33.jpg
images/physiovit13/physiovit_32.jpg
Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.