+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: temporomandibuláris terápia

Hogyan segíthet a koponya csontok mozgathatóságának helyreállítása az állkapocs ízületi problémák megoldásában?

A rágás és beszéd, nyelés stb. közben, azaz éjjel és nappal egyaránt folyamatosan működő állkapocs ízület alkotásában részt vesz a fülnél található halánték is.

Mivel ennek a környékén is sok izom, lágyszövet található és a koponyát alkotó csontok életünk végéig folyamatos mozgásban vannak, pulzálnak melynek ritmusa az agyi-gerincvelői folyadék termelődéséhez és visszaszívásához köthető.Ezen csontok mozgása zavart szenved akkor az kihatással van mind regionálisan mind távolabb, de egy távolabbi probléma kompenzációjaként is kialakulhat koponyacsontokat és állkapocs ízületet érintő diszfunkció. Amennyiben a halántékcsont nem megfelelő helyzetbe került, akár egy trauma, akár a lágyrészek nem fiziológiás húzása miatt, az kihatással van a rágóízületre ahol további diszfunkciókat eredményezhet, melynek hatásaként kattogás, fájdalom, ízületi kattogás, fejfájás, fülzúgás, koncentrációs zavarok, látászavarok, beszédzavarok jelenhetnek meg.Mindezek jól kezelhetők rágóízületi terápiával (CMD terápia) akár a testtartást szabályozó torna, vagy fogszabályozás kiegészítőjeként is.

A koponyacsontok nem megfelelő helyzete további zavarokat eredményezhet, gondoljunk csak bele ahogy a gerincnél is, ha a lyuk ahol az ideg kilép nem megfelelően tág vagy a feszes lágyrészek fogják közre működése ugyan úgy zavartá válhat.

Sokan szenvednek fogérzékenységtől anélkül hogy annak bármilyen fogászati oka lenne mint például a fogzománc károsodása. Az állkapocs ízületi terápia ebben is segíthet.

Manapság a legtöbben stresszes életet élünk, gyakori hogy a feszültség izom feszülések formájában jelentkezik, a háti, nyaki fájdalom mindenkinek ismerős lehet. Nem csak a csuklyás izom környékén de az állkapocs ízületnél is megjelenhet a probléma mely esetén fogcsikorgatás, állkapocs körüli, fogfájdalom jelentkezhet az egész éjszakán átívelő fogak erős összezárása által melyhez fejfájás is társulhat.

 

 

 

 Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

Az állkapocs ízület működése egy sokrétű, komplex szenzomotoros irányítás következménye, amely nem csupán a szájnyitásra és az aktív izomműködésekre korlátozódik, hanem a proprioceptiv reflexmechanizmusokra is, amely a rágóízület és a occiput-atlas-axis komplexum között valósul meg (OAAC). Egy különleges szerepet játszik ebben a nervus trigeminus.

További rendszerek, amelyek befolyásolják az állkapocs ízület működését a következők:

  • • craniosacralis rendszer
  • • viscerális rendszer
  • • szomatikus rendszer
  • • fasciális rendszer

Ebből adódóan és a kezelési variációk megválasztására vonatkozóan kijelenthetjük, hogy a gyógykezelés, az állkapocs ízület működésének javítása, a panaszok csökkentése nem csak a lokális képletek (ízületi felszínek, porckorong, ízületi tok, szalagok és rágóizmok) működésének normalizálásából áll. Szükség van holisztikus szemléletre, a rendszerek egymásra hatásának ismeretére is. A terapeuta csak így tudja feltárni a panaszok valódi okát a helyes differenciál diagnosztika alapján és csak ennek ismeretében van lehetősége felállítani a legeffektívebb, a probléma hatékony leküzdésére irányuló gyógyító kezeléseket magában foglaló rehabilitációs tervet.

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.