+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: porckorongsérv

A gerincsérv fogalmának értelmezésében sok esetben jó, ugyanakkor néha téves képet formálunk magunkban. Téves nézetek szerint ez nem gyógyítható teljes mértékben, a tünetek még évekkel később is végigkísérik a korábbi problémát, amely már lehet, hogy “meggyógyult” szöveti szerkezetet tekintve, de következményei panaszok sorát okozva keserítik napjainkat újból és újból, vagy pedig szünet nélkül folyamatosan.
 
Amikor az ilyen panaszok hosszú sorával keresnek fel minket vendégeink, mindig igyekszünk felvilágosítani pácienseinket a szöveti regeneráció szemszögéből a porckopási folyamatok, illetve a porcszöveti regenerációs mechanizmusok háttereiről. Így van ez most a mai cikkemben is.
A gerinc a test tartópillére, szinte mindent mindennel összeköt. Kapcsolata van a központi idegrendszerrel, a belső szervekkel, izmaink, ízületeink, csontjaink működésével, kifejti hatását a lelki állapotunkra is, különösképpen az ott keresztül futó vegetatív idegrendszeri folyamatok tükrében. Gerinc egy nélkülözhetetlen központja testtartásunknak, csigolyáink, a porckorongok és a közöttük elhelyezkedő lágyszövetek szinte folyamatos terhelés alatt állnak. A rendszerben bekövetkező legkisebb változások a terhelésváltozás eredményeképpen azonnal fájdalmakat okozhatnak, hiszen az információs hálózatot biztosító fasciális elemek, valamint a kilépő idegek azonnal irritálódnak, ez pedig fájdalom képében nyilvánul meg. Így van ez többek között pl. ízületi kopás, csigolyaelcsúszás, vagy gerincsérv, operáció stb. esetében.

Nézzük, milyen folyamatok zajlanak le a gerincben, azon belül is a porckorongban ha gerincsérvről beszélünk.

Ennek alapját egy 2015-ben Brinjikj és csapata végzett MRI felvételek vizsgálatával kapcsolatos tanulmány adja, amely megerősíti a szövetek rehabilitációjáról alkotott terápiáinkat, ezzel együtt pedig a modern rehabilitációs szemléletünket. Annyit elöljáróban kiemelek, hogy a vizsgálati eredmények kiváló megerősítései a gerincsérv kezelésében alkalmazott, szöveti analíziseken, ezen belül a porcszövet, a kötőszövet élettani ingerein és ebből következően a helyes terhelésen alapuló rehabilitációs/sportrehabilitációs tréningprogramunknak (is). Egy kérdést mindenképpen érdemes tisztázni. Mégpedig:

Mit értünk gerincsérv alatt?

A hétköznapi értelemben gyakran előforduló, panaszokkal (mozgáskorlátozottság, fájdalom, zsibbadás, alsó végtagba sugárzó idegi érintettség, izomgyengeség, vagy bénulás stb.) porckorong bántalmakat? Vagy szövettani értelemben véve a porckorong (discus) kollagén rostokat eltérő irányokban tartalmazó un. anulus fibrosus rétegeinek kopását, azaz a kollagének szakadását, mely szakadásokba a külső erők (torziós és nyíróerők, melyek pl. hajlások jelentkeznek) hatására a nucleus pulposus "benyomódik"? Ez utóbbi azonban észrevétlen, hiszen a porcszövet ezen a területen nem tartalmaz érzőideg végződéseket. Ugyanakkor szövettani értelemben ez is sérvnek tekinthető.

Akkor vajon mit érzünk, ha gerincsérvünk van?

Azokat a nucleus pulposus "kitüremkedéseket", melyek már az anulus fibrosus legszélső lamelláit érintik. Azokat a részeket, melyek tartalmaznak fájdalomérző receptorokat. Természetesen itt már beindítják a kötőszöveti láncokon haladó, annak túlterhelésével járó fájdalmi mechanizmusokat is, nem is beszélve az idegi érintettség miatti távolabbi területekre sugárzó (pl. alsó végtag, felső végtag) éles, erős fájdalomról. Itt már többféle irányban és területen kell tevékenyen és hatékonyan terápiás irányokat alkalmaznia a kezelőnek alapos, személyes megjelenéssel járó (!!!) állapotfelmérést követően. A manuális terápiákat, a discus nucleus fibrosus rétegének "centralizálását", valamint a porcszövet tréningekkel (pl. szabad súlyzós) végzett rehabilitációját tartalmazzák. Ezek minél előbb elkezdhetők, annál hatékonyabb, gyorsabb a panaszok, kiváltó okok megszüntetése is.

Nézzük összegezve mit is jelent az életkor függvényében a szövettani értelemben vett és panaszokat nem okozó "gerincsérvek" előfordulásának gyakorisága a megvizsgált MRI felvételek alapján.

Brinjikj szerint (2015) 20 éves korú páciensek körében 29%-os volt a kollagén deformitásból eredő panaszmentes "gerincsérv" előfordulásának gyakorisága, 35 éves korban 31%, 40 éves korban 33%, 60 éves korban 40%, 80 éves korban már ez az arány 43%-osra növekedett. Ezeknek csak csekély százaléka okoz panaszokat, melyeket általában a hétköznapi gyakorlatban gerincsérvként kezelnek.Ezek a porckorong szövetének deformitásával járó állapotok esetében a vizsgálat nem terjed ki a terhelés különbözőségére ülő életmódot folytató és aktív fizikai munkát végzők esetében. Azonban felvetődik a kérdés, hogy a megelőzés érdekében végzett élettani terhelés pl. a szabadsúlyzós edzések hogyan és milyen formában járulnak hozzá az egészséges porcszövet fenntartásához.
Gyakorlati tapasztalatunk erről az, hogy intenzíven és kiválóan, hiszen a helyes egyensúlyban adagolt kompressziós terhelés adja meg a helyes ingereket a porcszövet erősödéséhez, mely a gerincsérv kezelésének is, valamint megelőzésének is egy kihagyhatatlanul fontos pillére.

 

Cikket írta: Kanyó Ildikó (gyógytornász, Sportfizioterapeuta/PhysioVit Group)

 

 Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

vasárnap, 24 Július 2016 10:50

PhyDoArt® komplex rehabilitációs program

Mi jelent a PhyDoArt®?

A PhyDoArt® egy olyan komplex rehabilitációs kezelésekből álló csomag, amely az állapotfelmérés függvényében megállapított mozgásszervi elváltozás hatékony megszüntetését megcélozva tartalmazza az Egészségcentrum összes terápiás lehetőségét, az eredményes és a lehető legrövidebb időtartam alatt létrejövő gyógyulás érdekében.

A programban eelső alkalommal egy átfogó állapotfelmérést végzünk az első 20 perc alatt. Ezt követően a panaszoktól, elváltozás/elváltozások súlyosságától függően kezdjük meg a kezeléseket, az adott problémára általunk leghatékonyabbnak ítélt terápiás-, illetve tréning koncepcióval. Ezen túl a program tartalmaz önkorrekciós gyakorlatokat, azok otthoni használatra szükséges oktatását, korrekciós tanácsadást és igény esetén masszázst.

Időtartamát tekintve a probléma típusától függően választhatók a PhyDoArt® csomagok 80 perces, 55 perces, 40 perces időtartamban. Első alkalmat követően az egészségprogramban részt vevő pácienseink kapnak tőlünk egy PhysioVit Egészségkártyát, mellyel a továbbiakban 10%-os árengedménnyel vehetik igénybe szolgáltatásainkat. Mindezekről a kártyához tartozó szolgáltatásokról részletesebben itt olvashat.

A PhyDoArt® egészségprogram a legeffektívebb kombinációkra törekszik, sokszor előforduló gyakorlati elemei:

Typaldos módszer, Fascia Release manuális terápia, Manuálterápia, Dorn terápia - Egész testet korrigáló manuálterápia, Rehabilitációs tréning, Korrektív tréning, Sportfizioterápia, Manuálterápia, FlystringMed®- eaglefit® Sling Tréning,  McKenzie módsze,  Craniomandibuláris Terápia - Állkapocs-ízületi terápia, Trigger- és Tenderpont Terápia, Lökéshullám Terápia, Ultrahang Terápia, Kineziotaping - Proprioceptiv Physiotape®/IQ , TAPE®, 

A hosszútávú stabilizálás érdekében a PhyDoArt program után a következő tréning elemek rendszeres elvégzése prevenciós célból javasolt: BodyBalancePilates®, Inenzív gerinctorna, Prevetív gerinctorna, Szabad súlyzós tréningek, Rendszeresen végzett otthoni eszközös önkorrekciók továbbra is (pl. SMR tréning), 

Prevenció érdekében a PhyDoArt program után a következő relaxációs elemek időszakos elvégzése - különösen ülő munkát végzőknek - rendszeresen javasolt: Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszáz),  Sportmasszázs, Regenerációs masszázs, Mézmasszázs, Svédmasszázs, Aromamasszázs

Az alkalmazott módszerek és azok megoszlása minden esetben egyénre szabott. Elsősorban a mozgásszervi elváltozáshoz, annak súlyosságához igazítottan végezzük komplex kezeléseinket, figyelembe véve a páciens igényeit, lehetőségeit.

Kinek ajánlott az egészségprogram?

A PhyDoArt® csomagot minden érdeklődő számára ajánljuk, mivel egészségmegőrzés, betegség megelőzése céljából is érdemes időnként, panaszokat még nem okozó mozgásszervi blokádokat időben megszüntetni, elsajátítani önkorrekciós praktikákat, amelyet aztán irodában ülve, otthon TV előtt néhány perc alatt el lehet végezni. Ezek segítenek a további aktív, egészséges mozgásban.

A PhyDoArt® során alkalmazott technikák leginkább a mozgásszervi panaszok enyhítésében és megszüntetésében tudnak segíteni, mint pl. gerincproblémák, kisugárzó, krónikus fájdalmak, végtagi zsibbadás, izomfeszesség, izomgörcsök, merevség, kötöttség érzés, porckorongbántalmak, sportsérülések (akut, vagy krónikus), ízületi problémák, nehezen definiálható un. aspecifikus eredetű fájdalmak (pl. sarokcsont, izmok tapadási pontja), állandó fejfájás, mozgásszervi elváltozásokból eredő koncentrációs zavarok.

Kiemelt szempont az effektivitás és az aktivitás.

Célja a programnak több terápia együttes hatását kihasználva a panaszok hatékony megszüntetése, a kiváltó okok feltérképezése és oldása hosszútávon is. Általában a PhyDoArt® komplexitásának köszönhetően 2-5 alkalommal jelentősen csökkennek, vagy megszűnnek a panaszok. Ez az időtartam minden esetben attól függ mennyi idő telt el a mozgásszervi probléma kialakulása és az első kezelés között. Minél több, annál többször ajánlott az ismétlés, azaz a 5 alkalom.

Erre példa:

1.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás napján kezdett kezeléssel azonnal oldjuk a fájdalom forrását, stabilizáljuk a problémát, elvágjuk a lágyrészeken át terjedő kompenzációs lehetőségeket és általában 1-2 kezelés szükséges. Ezt követően pedig a rendszeres, kontrollált testmozgás.

2.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás után steroid injekciót kap a páciensünk 1-2 hétig nyugalomba helyezett az érintett testrész, akkor 1-2 kezelés nem elegendő. Mert a nyugalomban töltött időszak letapadásait, az injekció következményes hatását kell először megszüntetnünk, majd a ténylegesen kiváltó okokat, a már létrejött szöveti letapadásokat, ízületi blokkokat.

Egészségprogramok, terápiák SZÉP kártya használatával, vagy  GOLD, PLATINA, PRÉMIUM, vagy a PRÉMIUM PERFORMANCE PLUSZ PHYDOART® kártyával is igénybe vehetők.

 
 

A Physiovit rendelőjének legsikeresebb szolgáltatása egyszerűen és gyorsan megvásárolható, elérhető otthonról is az Ön számára. Nagy sikerű PhyDoArt® ajándékkártyák PLATINA, GOLD, SILVER változatban egész évben kaphatók. Nézze meg mit rejt a vonalkód és lepje meg szeretteit egy-egy kártyával. Telefon: +36 1 790 9900

Kategória: Egészségprogramok
csütörtök, 09 Július 2015 06:31

KGG – Tréningterápia

Sokat beszélünk a sportoló nemzetről, arról, hogy a testmozgás az egészséges! Igen, ez így van, de csak egy feltétellel! Akkor, ha az jól van felépítve, egyénre szabottan, mindenkinek a saját mozgásmintája és egyéni adottságai alapján. Vajon igaz ez akkor is, ha gerincsérv, ízületi kopás, sérülések és operációk miatt keresi valaki a kondigépeket?

Sokan téves úton járnak, amikor azt gondolják nem szabad mozogni, mert gerincsérv miatt megtiltotta az orvos. Nem szabad guggolni a korábbi gerincsérv miatt. Nem szabad bevásárló táskát cipelni, mert attól újból fáj. Nem szabad súlyt emelni, mert tiltja a gyógytornász, vagy az orvos. Operáltak ezért tilos a súlyzós edzés.

Lehetne hosszan sorolni ezeket a téves és rossz kifogásokat, melyet nap mint nap hallunk. A valóság azonban az, hogy megfelelő rehabilitációs tréningekkel, egyénre szabott állapotfelmérés után, a panaszokat elemezve, azokat értékelve, a szövetek állapotát feltérképezve mindenkinél felállítható egy gyógyítást és/vagy panaszmentességet adó rehabilitációs edzés. Ehhez azonban szükség van e területre képzett gyógytornászra, akinek széles körű lehetősége van ennek kidolgozására, konzultációra orvossal, terápia meghatározására, rehabilitációs edzéstervek kidolgozására és megvalósítására. felhívjuk a figyelmet azonban arra, hogy ez a tréningterápia csak gondosan felépítve, az állapotváltozást pontosan analizálva és azt gondosan kivitelezve lehet sikeres. Ezt nem tudja és nem ismeri minden orvos, gyógytornász, csak aki a sportfizioterápiában jártas. E szolgáltatást most itt megtalálod a sportfizioterápiában!

A sportfizioterápián belül elérhető tréningterápia biztosítja

  • a porckopásos, kórosan átalakult ízületek panaszokat csökkentő működésének folyamatát, a rizikófaktorokat, az artrózis stádiumait, terhelések és mozgáshiányok lágyszövetekre kifejtett hatásait. Tudjuk milyen rehabilitációs lehetőségetek van a a tréning adta lehetőségeket kihasználva a gyógyításhoz. Széles körben lehetőségünk van beavatkozni a tréningtervek készítésébe, azok kivitelezésébe pl. 20kg-30kg-50kg, vagy akár nagyobb súlyok emelésénél is. És igen! Nem kontraindikál mindezt, csak a szakma szabályai szerint kell végezni a súlyok mozgatását, ismerve és elkerülve a veszélyeket. Ezeket mindig a szöveti regenerációs folyamatokat ösztönözve végezzük, hiszen a súlyoknak, azok mozgatásának vannak jótékony, gyógyító ingerei és ezeket használjuk ki a tréning során.
  • Operációk (porcsérülés, szalagsérülés, ínsérülés, csonttörés, izomszakadás) után a különféle szövetek regenerációs folyamata más és más. Ezeket ismerve kerülnek megállapításra a súlyzós gyakorlatok, a súlyok mértéke, az ismétlések száma, a szériák száma, a szünetek ideje stb.
  • Porckorongsérv után is kell súlyzókat használni. Nem csak talajtornára, meg úszásra, meg az eddig ismert kímélő életmódra lesz  szükség a panaszmentes szint megtartása érdekében, hanem fejlesztésre is, vagy a prevenció érdekében kell aktívnak lenni. Nem 1kg-os, vagy 2 kg-os súlyokat fontos itt már mozgatni, hanem  pl. 20kg-os, 50kg-os, vagy akár 100 kg-os súlyokat is kell tudni gond és sérülés, vagy panaszok kiújulása nélkül használni. Ezeket gondos vizsgálat utáni edzésterv készítéssel építjük fel és végezzük el.

 Talán ha ezt olvassátok, akkor megkérdezitek magatoktól, hogy ez vajon mennyire jó?

Az elmúlt hosszú évek külföldön és belföldön gyűjtött sportrehabilitációs gyakorlati tapasztalat alapján mondhatjuk, hogy rendkívül hatékony, csak jól legyen kialakítva az edzésterhelés. Jó az edzésterhelés – és ehhez kell a tréningterápia – akkor a fejlődést biztosítjátok a súlyzókkal végzett tréningek terápiás célból.

 

Ízületi és/vagy izomfájdalmad van? Elakadtál a rehabilitációban? Hobbi szinten sportolsz és fájdalmaid vannak? Megsérültél? Szeretnél elkezdeni sportolni, de nem tudod hogyan kezdd el? Nem tudod, hogy neked milyen gyógyító tréningre van szükséged? Orvosi beutalóval keresel terápiát?

Regisztrálj be hozzánk állapotfelmérésre és egészségügyi szakemberek (gyógytornászok, sportfizioterapeuták) által végzett tréningterápiára!

Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

 

Sportolás közben kialakuló sérülések, húzódások, vagy túlterhelés miatti gyulladások rendkívül sokszor pihenésre kényszerítik a sportolót. Különösen nagy gond ez akkor, ha a sportoló életének talán egyik legnagyobb versenyére készül miközben a sérülés bekövetkezik.  Ilyenkor a sportolónak dönteni kell a pihenés és a szakszerű rehabilitációs irányok között és rendkívül nehéz eldönteni, melyik az egyénre adaptál, sportspecifikus terhelésből adódó rehabilitációs irány, azaz a helyes út.

Ezekben az esetekben nagyon fontos, hogy viszonylag hamar kiderüljön a probléma valódi okozója és az néhány terápiás kezelés alakalmával  megszűnjön. Bizonyára megfordulnak mindenki fejében a következő kérdések. Mit tudok tenni? Kihez és hová fordulhatok, aki hamar megszünteti a fájdalmat, a bajt? Pihentessem, vagy megfelelő, specifikus terápia alkalmazását követően kezdjem el újból a mozgást?

Tisztában vagyunk azzal, hogy egy sportoló számára a pihenés, a kényszerpihenő sokszor a "világ végét" is jelentheti, amikor egy-egy meghatározó versenyt kényszerül kihagyni sérülése miatt. Emiatt kőkeményen dolgozunk azon, hogy a pihenést, mint zavaró faktort minél előbb megszüntessük és a sérült testrész, szövet regenerációjának segítésével, az élettani folyamatok támogatásával hamar visszaállítsuk a hozzánk fordulókat a helyes "pályára".

Nézzünk egy nagyon gyakori példát:

  1. Sporttervékenység közben megrándult a bokája (szupinációs trauma), az érintett végtagrész duzzadt és nagyon fájdalmas, nyomásérzékeny. Mindezekhez égő, erős, szúró jellegű fájdalom társul. Ezekben az esetekben általános javaslat a nyugalomba helyezés, jegelés, kompresszió, sérült testrész felpolcolása. Mellette sz.e. kiegészítőleg gyógyszeres fájdalomcsökkentés/gyulladás csökkentés. Ezt a folyamatot követve néhány hét múlva el lehet kezdeni a sporttevékenységet.
  2. Ettől eltérő megközelítés, amit mi - a rendelőnkben tapasztaltak alapján  - működő és kifejezetten hatékony útnak tartunk, az oki, a sportspecifikus terápia. Alapos feltérképezést, állapotvizsgálatot követően helyreigazítjuk, megszüntetjük a lágyrészekben bekövetkező torziókat / disztorziókat, az így korrigált pozíciót stabilizáljuk és kb. 2-4 kezelés után ismét ekezdhető a sporttevékenység.

Sportsérülések gyors és hatékony rehabilitációjáról, Balzsay Károly profi ökölvívó porckorongsérvének kezeléséből adódóan készült egy rövid összeállítás, amely  megtekinthető a Mozgás magazinban. Nézze meg a riportot ide kattintva!

 

 

Kategória: Gyógyítás

Egyéni fittségi program összeállítása után a komplex, egyénre szabott  több lépcsős terápiák a kiváltó okoktól kezdve és azok következményein keresztül egyaránt igyekeznek helyreállítani a mozgásszervi problémákat, az általuk kiváltott panaszokat. Így manuális terápiák, ízületi- és lágyrész mobilizációs technikák, stabilizációs és korrekciós tréningek, teljesítményorientált, minőségi komplex terápiák és tréningprogramok az egyéni mozgásminták alapján kerülnek megállapításra egy alapos és mindenre kiterjedő mozgásszervi vizsgálatot követően. Egyénileg összeállított programokkal állítjuk helyre a legapróbb hibákat testi eltéréseket, melyek után komplex programokkal célozzuk meg a mindennapi élet fájdalommentes mozzanatainak megteremtését.

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

A fájdalom egy tünet, amely jelzi, hogy testünk nem a megfelelő úton halad, felborult az ízületek, kötőszövet, izmok egyensúlya. Az állandóan ható egyenlőtlen terhelés túlerőlteti szöveteinket és ez fájdalomban nyilvánul meg.

A felborult egyensúlyt helyre kell állítani. Mi szükséges az egyensúly helyreállításához? Fontos, hogy a terápia ne csak a tüneteket célozza meg, hanem az egész testre hasson! A tünetek ugyanis sokszor már a kompenzáció következtében jelennek meg egy adott testrésznél (pl. derék, kar, láb, váll stb.) és általában a probléma kiváltó okát máshol találjuk.

A panaszok hatékony, maradandó megszüntetése érdekében az egész test kezelését kell komplexen elvégezni, a legeffektívebb gyógyító technikák, terápiák, torna alkalmazásával.

A PhyDoArt® egészségprogram által biztosított komplexitás és sokszínű terápiás lehetőségeket kihasználva első alkalommal állapotfelmérést végzünk, melynek során megvizsgáljuk Ön. Ezáltal felmérjük, hogy a testtartás milyen mértékben tér el az optimálistól és ennek megváltoztatásával milyen mértékben gyógyítható mozgásszervi rendszerben létrejött ok-okozati problémakör. Az elváltozásokat szemléltetjük, majd javaslatot teszünk a PhyDoArt® kezelési programra elemeire. Az állapotfelmérés az elváltozások láthatóvá tétele érdekében fehérneműben történik és időtartama max. 30 perc. Ezt követően kezdetét veszik a kezelések, aminek javasolt száma problémától függően 2-5 alkalom (1-2 megjelenés hetente).

Mi jelent a PhyDoArt®?

A PhyDoArt® egy olyan komplex rehabilitációs kezelésekből álló program, amely az állapotfelmérés függvényében megállapított mozgásszervi elváltozás hatékony megszüntetését megcélozva tartalmazza az Egészségcentrum összes terápiás lehetőségét, az eredményes és a lehető legrövidebb időtartam alatt létrejövő gyógyulás érdekében.

A programban első alkalommal egy átfogó állapotfelmérést végzünk az első 20 perc alatt. Ezt követően a panaszoktól, elváltozás/elváltozások súlyosságától függően kezdjük meg a kezeléseket, az adott problémára általunk leghatékonyabbnak ítélt terápiás-, illetve tréning koncepcióval. Ezen túl a program tartalmaz önkorrekciós gyakorlatokat, azok otthoni használatra szükséges oktatását, korrekciós tanácsadást és igény esetén masszázst.

Időtartamát tekintve a probléma típusától függően választhatók a PhyDoArt® csomagok 80 perces, 55 perces, 40 perces időtartamban. Első alkalmat követően az egészségprogramban részt vevő pácienseink kapnak tőlünk egy PhysioVit Egészségkártyát, mellyel a továbbiakban 10%-os árengedménnyel vehetik igénybe szolgáltatásainkat. Mindezekről a kártyához tartozó szolgáltatásokról részletesebben itt olvashat.

A PhyDoArt® egészségprogram a legeffektívebb kombinációkra törekszik, sokszor előforduló gyakorlati elemei:

Speciális, funkcionális, okokat és következményeket egész test terhelésének viszonylatában feltérképező állapotfelmérés, majd az egyénre szabott terápiák tárháza, Typaldos módszer, viscerális FDM, Craniomanipuláció, osteopathia, Fascia Release manuális terápia, Manuálterápia, Dorn terápia - Egész testet korrigáló manuálterápia, Rehabilitációs tréning, Korrektív tréning, Sportfizioterápia, Manuálterápia, FlystringMed®- eaglefit® Sling Tréning, McKenzie módszere, Craniomandibuláris Terápia - Állkapocs-ízületi terápia, Trigger- és Tenderpont Terápia, Lökéshullám Terápia, Ultrahang Terápia, Kineziotaping - Proprioceptiv Physiotape®/IQ , TAPE®,

A hosszútávú stabilizálás érdekében a PhyDoArt program után a következő tréning elemek rendszeres elvégzése prevenciós célból javasolt: BodyBalancePilates®, Intenzív gerinctorna, Preventív gerinctorna, Szabad súlyzós tréningek, Rendszeresen végzett otthoni eszközös önkorrekciók továbbra is (pl. SMR tréning),

Prevenció érdekében a PhyDoArt program után a következő relaxációs elemek időszakos elvégzése - különösen ülő munkát végzőknek - rendszeresen javasolt: Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszáz), Sportmasszázs, Regenerációs masszázs, Mézmasszázs, Svédmasszázs, Aromamasszázs

Az alkalmazott módszerek és azok megoszlása minden esetben egyénre szabott. Elsősorban a mozgásszervi elváltozáshoz, annak súlyosságához igazítottan végezzük komplex kezeléseinket, figyelembe véve a páciens igényeit, lehetőségeit.

Kinek ajánlott az egészségprogram?

A PhyDoArt® csomagot minden érdeklődő számára ajánljuk, mivel egészségmegőrzés, betegség megelőzése céljából is érdemes időnként, panaszokat még nem okozó mozgásszervi blokádokat időben megszüntetni, elsajátítani önkorrekciós praktikákat, amelyet aztán irodában ülve, otthon TV előtt néhány perc alatt el lehet végezni. Ezek segítenek a további aktív, egészséges mozgásban.

A PhyDoArt® során alkalmazott technikák leginkább a mozgásszervi panaszok enyhítésében és megszüntetésében tudnak segíteni, mint pl. gerincproblémák, kisugárzó, krónikus fájdalmak, végtagi zsibbadás, izomfeszesség, izomgörcsök, merevség, kötöttség érzés, porckorongbántalmak, sportsérülések (akut, vagy krónikus), ízületi problémák, nehezen definiálható un. aspecifikus eredetű fájdalmak (pl. sarokcsont, izmok tapadási pontja), állandó fejfájás, mozgásszervi elváltozásokból eredő koncentrációs zavarok.

Kiemelt szempont az effektivitás és az aktivitás.

Célja a programnak több terápia együttes hatását kihasználva a panaszok hatékony megszűnése, a kiváltó okok feltérképezése és oldása hosszútávon is. Általában a PhyDoArt® komplexitásának köszönhetően 2-5 alkalommal jelentősen csökkennek, vagy megszűnnek a panaszok. Ez az időtartam minden esetben attól függ mennyi idő telt el a mozgásszervi probléma kialakulása és az első kezelés között. Minél több, annál többször ajánlott az ismétlés, azaz a 5 alkalom.

Erre példa:

1.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás napján kezdett kezeléssel azonnal oldjuk a fájdalom forrását, stabilizáljuk a problémát, elvágjuk a lágyrészeken át terjedő kompenzációs lehetőségeket és általában 1-2 kezelés szükséges. Ezt követően pedig a rendszeres, kontrollált testmozgás.

2.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás után szteroid injekciót kap a páciensünk 1-2 hétig nyugalomba helyezett az érintett testrész, akkor 1-2 kezelés nem elegendő. Mert a nyugalomban töltött időszak letapadásait, az injekció következményes hatását kell először megszüntetjük, majd a ténylegesen kiváltó okokat, a már létrejött szöveti letapadásokat, ízületi blokkokat.

 

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

csütörtök, 09 Július 2015 14:31

PRT® Gerinctréning - Aktív gerincREHA

Gerinc megbetegedéseinek gyógyítása sok esetben passzív módszerekkel történik. Ilyen passzív módszerek pl. masszázs, elektroterápia, gyógyszerek, vagy különböző manuális terápiák alkalmazása.

Ezek a gyakran alkalmazott kezelési formák nagyon hatékonyak a tünetek, panaszok csökkentésében, azonban hosszú távon nem biztosítják a páciens számára szükséges terhelhetőségi szintet pl. munkahelyen, vagy egy-egy sporttevékenység közben. Vagyis nagyon sokszor elmarad a hosszú távú hatás!

A gerinc területén jelentkező panaszok, sérülések okozója sokszor az egyoldalú terhelés és az általános terhelhetőségi szint csökkenése. Ez egyben azt is jelenti, hogy egy hosszú távú stabilitás érdekében a megbetegedéseket nem csupán passzív kezelésekkel, hanem aktív tréningformákkal is ki kell egészíteni.

Fontos szempontja, hogy a megbetegedett, sérült pácienst minél hamarabb olyan állapotba hozza, amely minden tekintetben megfelel a munka világának és a mindennapos tevékenységek követelményeinek.

Az általunk kínált koncepció a mozgás szervrendszer, ezen belül is a gerinc területén bekövetkező megbetegedések, sérülések gyógyításához szükséges aktív tréninglehetőségekbe, a terhelhetőségi formákba ad betekintést, figyelembe véve a szövetek gyógyulási idejét. Elsősorban azon szakemberek részére ajánljuk, akik ortopédiai, reumatológiai megbetegedésekkel, vagy traumatológiai sérülésekkel foglalkoznak, illetve fitness cetrumokban, wellness központokban gyakran kerülnek kapcsolatba gerincpanaszokkal küszködő emberekkel/páciensekkel.

 

 

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

1. oldal / 2

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.