+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: izomlazítás

Hogyan segíthet a koponya csontok mozgathatóságának helyreállítása az állkapocs ízületi problémák megoldásában?

A rágás és beszéd, nyelés stb. közben, azaz éjjel és nappal egyaránt folyamatosan működő állkapocs ízület alkotásában részt vesz a fülnél található halánték is.

Mivel ennek a környékén is sok izom, lágyszövet található és a koponyát alkotó csontok életünk végéig folyamatos mozgásban vannak, pulzálnak melynek ritmusa az agyi-gerincvelői folyadék termelődéséhez és visszaszívásához köthető.Ezen csontok mozgása zavart szenved akkor az kihatással van mind regionálisan mind távolabb, de egy távolabbi probléma kompenzációjaként is kialakulhat koponyacsontokat és állkapocs ízületet érintő diszfunkció. Amennyiben a halántékcsont nem megfelelő helyzetbe került, akár egy trauma, akár a lágyrészek nem fiziológiás húzása miatt, az kihatással van a rágóízületre ahol további diszfunkciókat eredményezhet, melynek hatásaként kattogás, fájdalom, ízületi kattogás, fejfájás, fülzúgás, koncentrációs zavarok, látászavarok, beszédzavarok jelenhetnek meg.Mindezek jól kezelhetők rágóízületi terápiával (CMD terápia) akár a testtartást szabályozó torna, vagy fogszabályozás kiegészítőjeként is.

A koponyacsontok nem megfelelő helyzete további zavarokat eredményezhet, gondoljunk csak bele ahogy a gerincnél is, ha a lyuk ahol az ideg kilép nem megfelelően tág vagy a feszes lágyrészek fogják közre működése ugyan úgy zavartá válhat.

Sokan szenvednek fogérzékenységtől anélkül hogy annak bármilyen fogászati oka lenne mint például a fogzománc károsodása. Az állkapocs ízületi terápia ebben is segíthet.

Manapság a legtöbben stresszes életet élünk, gyakori hogy a feszültség izom feszülések formájában jelentkezik, a háti, nyaki fájdalom mindenkinek ismerős lehet. Nem csak a csuklyás izom környékén de az állkapocs ízületnél is megjelenhet a probléma mely esetén fogcsikorgatás, állkapocs körüli, fogfájdalom jelentkezhet az egész éjszakán átívelő fogak erős összezárása által melyhez fejfájás is társulhat.

 

 

 

 Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

vasárnap, 01 Május 2016 09:43

Köpölyöző masszázs

A köpölyözés egy ősi terápia, melyet dermato-vákuum reflexológiának is neveznek. A legelső talált feljegyzés szerint Egyiptomban már i.e. 1550-ben használtak köpölyt. A kínai és a görög írásos emlékekben is szerepel, mint gyógyító tevékenység.

Mi a köpöly?

Harang, vagy kúp alakú csésze (köpöly), vagy nagyobb kb. 10-15 cm átmérővel rendelkező pumpa, melyet manapság üvegből, műanyagból és szilikonból készítenek. Korábban bambuszt vagy állatok szarvát használták fel.

Mi a köpölyözés? Hogyan működik?

A csészében vákuumot hozunk létre miután azt a problémás testrészre, bőrfelületre helyeztük, mely hatására helyileg javul a vér- és nyirokkeringés. A bőr élénk piros lesz, olykor előfordulhat véraláfutás is. A szövetek anyagcseréje megélénkül. A kötőszöveti letapadások a vákuum segítségével lazulnak, "felszakadnak", a sérülés, a rándulás, a húzódás után kialakult fascia (kötőszöveti) csavarodás, deformálódás megszűnik, az esetlegesen előforduló duzzanat csökken. A köpöly reflexes hatást is kivált. Utóbbi hatás magyarázatának alapja a Head-zóna elmélet, mely szerint a gerincvelőből kilépő egy-egy ideggyök egyes bőr-, szerv- és izomterületeket lát el, összekapcsolva ezeket. Tehát a bőrön keresztül tudunk hatni az azonos ideg által ellátott távolabbi szervekre.

A köpöly harang, vagy kúp alakú csésze, melyet manapság üvegből, műanyagból és szilikonból készítenek. Sokféle köpöly és köpölyözési módszer létezik. Amit mi alkalmazunk az a hideg köpölyözési metódus, amelynél mechanikai úton távolítjuk el a megfelelő mennyiségű levegőt a csészéből, miután azt a bőrre helyeztük.

Az eszközt statikus vagy mozgó köpölyként használjuk. Egy adott pontra feltelepítve a helyi keringést javítjuk, illetve a fent említett össszekapcsolódások révén reflexes hatást is elérünk, illetve felszakítjuk a kötőszöveti letapadásokat, az un. crosslinkeket. A mozgó köpölyözés az un. köpölyöző masszázs/fascia masszázs, amelynek során a kezelt felületet beolajozzuk (pl. johanniskraut olaj, aromaolaj, fasciakrém), hogy a köpöly csúsztatható legyen a bőrfelületen. Majd lassan, folyamatosan mozgatjuk a megfelelő irányokban. Ezt a technikát "nyúvasztásnak" is szokták nevezni, nem véletlenül, hisz valóban hasonlít hozzá, olykor érzésre is.

Köpölyözéssel eredményesen csökkenthető az izom és az izompólya feszessége, oldhatóak általa a kötőszöveti letapadások. Miért fontos ez?

A mozgásszervi panaszok mindig együtt járnak kötőszöveti és izom feszülésekkel, letapadásokkal, melyek negatív hatással vannak a funkcióra, olykor fájdalmasak. Ezen területeken alkalmazva a köpölyöző masszázs segíti a szövetek regenerálódását, ami a fájdalom csökkenését és a funkció javulását eredményezi. A művelet olykor fájdalommal és a bőr átmeneti elszíneződésével jár, ám jótékony, felszabadító hatása szinte azonnal észlelhető.

 

 

Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

csütörtök, 09 Július 2015 10:31

Mézmasszázs

A mézmasszázs alkalmazásakor a méz gyógyító erejét és ragadó tulajdonságait egyaránt felhasználjuk a szervezet tisztítására, az izomzat és kötőszövet lazítására, a keringés javítására az un. vákuumhatás segítségével.

Mézzel végzett masszázskezelésnek évszázados hagyománya van a tibeti-kínai orvoslásban és az orosz népi gyógyászatban egyaránt. A méz jótékony hatásait kihasználva ajánljuk pácienseinknek a masszázs által biztosított relaxációt, regenerációt minden olyan esetben, amikor erős izomfájdalmak, deréktáji panaszok, hátfájdalmak, nyaki fájdalmak miatt keresnek fel bennünket.

Fontosnak tartjuk az effektív, célzott terápiák mellé a hatékony relaxáció biztosítását, regenerációt támogató kezelések alkalmazását is. A mézmasszázs e célból az egyik legkiválóbb regenerációs terápiák közé tartozik, hiszen  ötvöződik benne a meleg és a masszázsfogások által kiváltott vérbőség, illetve a méz jótékony immunrendszer erősítő, méregtelenítő hatása. A kellemesen meleg mézet rákenjük a bőrre (elsősorban a hátra), majd olaj helyett mézzel kezdjük lágyan masszírozni. Amikor a méz veszít hőmérsékletéből, úgy válik egyre hangsúlyosabbá a jellegzetes vákuum hatása.

A terapeuta ráhelyezi a kezeit a mézes bőrfelületre, majd azokat megemelve mobilizálja a kötőszövetet, a bőrt. A mozdulatok folyamatos ismétlésének következtében erős vákuum jön létre. A kezelt területen fokozódik a vérbőség, a bőr pólusai kitágulnak. A kitágult pólusokon keresztül a méz értékes hatóanyagai beszivárognak. A hatóanyagok mélyen a bőr alá hatolva méregtelenítik a bőr alatti szöveteket, majd a vákuumhatás kiszívja a bőrben felhalmozott salakanyagokat. Emellett a masszázs alapvető hatásánál fogva oldja a feszültséget, lazítja az izmokat és kiváló segítőnk a szöveti regeneráció támogatásában, biztosítja az energiaáramlás helyreállítását. Fájdalomcsillapító, lazító és immunerősítő hatással rendelkezik.

  • Egy mézmasszázs ideje: kb. 30 perc.
  • Alkalmazási területe: hát, könyök
  • Kontraindikáció: mézallergia

 

Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő:  +36 1 790 9900

péntek, 26 Augusztus 2011 02:29

Fascia Release Manuális Terápia (FRT)

Testünket behálózó fascia rendkívül rugalmas és elasztikus eleme a kötőszövetnek. Átöleli, becsomagolja a szerveket, formát képez, védelmet biztosít, tartást ad, idegek, erek, nyirokutak számára pályákat biztosít, vagyis jól adaptálódó hálózatot hoz létre testünkben. Fasciahálózat biztosítja, hogy a kívánt fizikai teljesítményt meg tudjuk valósítani.

A fascia, a Fascia Release Manuális Terápia, majd az SMR tréning jelentése sok sportoló, páciens számára egy teljesen ismeretlen terület. Amennyiben a fasciát helyesen tréningezzük, védjük azt a sérülésektől. A kötőszövet védelme, sérüléseinek prevenciója szerencsére az egészséges életmód, a fitness területén egyre hangsúlyosabb szerepet kap.

Látva és nyomon követve a fascia kutatások eredményeit, valamint a fascia háló lazítását célzó eszközök tárházát, a gomba módon növekvő továbbképzéseket, amelyek sok esetben az eszközök használatára tanítják meg az érdeklődőket, mi úgy döntöttünk egy másik alternatívát kínálunk a hozzánk jelentkezők részére! Ezért képzésünk tananyagát 3 nagy területre osztottuk:

  • - Fasciatan - modern tudományos eredményeken alapuló szöveti analízis, terhelés hatására bekövetkező strukturális átalakulások (beleértve az immobilizációt is),
  • - Manuális fascia lazító terápia - felületes fascia hálótól a mély izompólyáig a képzésen elsajátíthatók azok a speciális manuális fogások, amelyekkel lágy, fájdalommentes lazítást lehet elérni a láncok lefutása mentén.
  • - Manuális terápia és fascia tools - Képzés résztvevői betekintést nyernek a fascia lazító eszközök helyes használatába, az eredményesség érdekében történő alkalmazási területekbe.
  • - Önkorrekciós gyakorlatok - SMR, azaz önkorrekció -, amely számtalan eszköz alkalmazásának lehetőségét mutatja be az érdeklődők számára. Az alkalmazható eszközök hatásának, anyagának elemzése a fascia elváltozások függvényében, egyénre szabottan, kontraindikációk figyelembe vételével egy kiemelt része az eszközös gyakorlati előadásoknak!

Továbbképzés elindításával célunk, hogy a magyar szakemberek is megismerjék a rohamosan fejlődő és a gyakorlatban rendkívüli hatékonysággal alkalmazható fasciaterápiát, annak alkalmazásával hatékonyabb rehabilitációs eredményeket tudjanak elérni.

Legyen szó izomsérülésről, csonttörésről, szalag szakadásról, zúzódásról, rándulásról, vagy egyszerűen "csak" alig észrevehető végtaghossz különbségről stb. a testet ezek az elváltozások természetes egyensúlyi helyzetéből elmozdítják, ezzel pedig a fascia hálózatot is megterhelik. Ott bekövetkező spazmusok, vagy az immobilizáció miatt bekövetkező struktúra átalakulás rendkívül megváltoztatja, vagyis megvastagítja a fasciát. Annak fájdalomérző képessége nő, merevebbé válik, elaszticitásából sokat veszít, ez pedig hatással van a fascia által körülpólyázott harántcsíkolt izomra is. Abban spazmus ezáltal pedig fájdalom keletkezik. Kötőszövet alapvető építőkövei a kollagén és a víz. Strukturális fehérje, a kollagén szakítószilárdságáról ismert és védelmet biztosít. Ugyanakkor memóriával is rendelkezik. A proprioctorok a test fasciális struktúráiban találhatók. Izomorsók és Golgi receptorok, Pacini- és Golgi testecskék a szalagokban, ízületi tokban biztosítják a poszturális tónust és a szükséges alkalmazkodást a külső erők hatására bekövetkező testtartás változásnál.

Izmok ebben fontos szerepet játszanak. Szabad idegvégződések, mint pl .fájdalom receptorok nagy számban találhatók a fasciáknál. Sok szerző megemlíti, hogy a fasciáknak "emlékező képessége van". Meghatározott mozgásminták, trauma, sérülés fasciális szinten raktározódik. Kötőszövetnek lenyűgöző alkalmazkodó képessége van, vagyis mindig alkalmazkodik az új körülményekhez. Így a kollagén változhat, igény szerinti hosszúság, ellenálló képesség és csúszós jellegtől függően. Továbbképzésen elsajátítható tréningprogram dinamikus jellegéből adódóan kiválóan optimalizálja a kötőszöveti struktúrák eltéréseit, a mobilitást visszaadja, a tónust változtatja, elaszticitást növeli, ezáltal pedig az érzékenységet, fájdalmat csökkenti.

Valóban elérjük a fasciákat szükségünk van mélyre hatoló nyomásra, amelyet a terapeuta kezével, vagy speciális fascia lazító eszközökkel fejt ki. A terapeuta keze által is jól tapintható letapadásokat rendkívül hatékonyan fel tudjuk oldani, ezáltal pedig az izom normális funkciója, rugalmassága, illetve egyéb kötőszöveti elemek fiziológiás működése hamar helyére kerül. Manuális lazítást követően speciális gyakorlatokat tanítunk a páciensnek, amelyek segítségével önállóan is tudja magát kettő kezelés között lazítani. Előny, hogy az önkorrekciónál alkalmazott nyomás erősségét a páciens önállóan tudja szabályozni, ezáltal elkerülhető a fájdalmat fokozó spazmusok kialakulása.

Ma már az élsportban, a hobbi sport területén és a rehabilitációban egyaránt elengedhetetlen szempont a független fasciahálózat kezelése, mely egy fiatal, de rendkívül dinamikusan fejlődő szakterület.

Témában indított továbbképzésünk célja, hogy a szakembereknek lehetőségük legyen mélyebben betekinteni a fasciarendszer működésébe, annak elváltozásait, ebből adódó negatív következmények felismerését megtanulja hatékonyan kezelni. A fasciaháló elváltozásának következményeit hatékonyan felismerje és tudja, mikor melyik fascia láncot kell kezelni.

 

Fontosabb témakörök:

  • Fasciák felépítésének, működésének, sérülésének sejtbiológiai alapjai,
  • Fascialazítás élettani ingerei a receptorok ingerelhetőségének függvényében.
  • Szöveti elváltozások, átalakulások rehabilitációja különféle patológiás elváltozások szemszögéből pl. immobilizáció, sportolás hiánya, húzódások, törések, operációk utáni állapotok, degeneratív megbetegedések, túlterhelések stb. esetében.
  • Fascia láncok elméleti alapjai
  • Manuális fascia lazító technikák alkalmazása.
  • Fascia tools bemutatása.
  • Önkorrekciót biztosító eszközök bemutatása, formái, hatásai, alkalmazásának céljai - hasonlóságok és különbségek.
  • Indikációk, kontraindikációk.
  • Fascialáncok - kinematikai láncok-statikai viszonyok. Funkcióelemzés az egész test viszonylatába.
  • Fascialáncok működésének változása sérülések esetén.
  • Fasciák és Triggerpontok - Kialakulás, működés, fájdalom
  • Lábfej, térd, csípő, medence, gerinc, fej funkcionális elemzése statikai eltérések viszonylatában a fascialáncok tükrében.
  • Fascia Release Tréning gyakorlatainak helyes elsajátítása, bemutatása. Elemzés, gyakorlás alsó végtagon, törzs területén fej, valamint a felső végtagok területén.

 

FASCIA RELEASE MANUÁLIS TERÁPIA minősített szakmai továbbképzés, ahol elsajátíthatók a következő ismeretek:
Fascia láncok terhelés és egyéni mozgásminták szerinti alkalmazkodási folyamatai.
Egyéni mozgásminták szerinti sérülési rizikópontok.
Izomláncok és fascia láncok alakulásai, esetleges fájdalmi gesztikulációs folyamatai.
Megelőzés a láncreakciók alapján. Tudd, hogy hol lehetnek sérülési rizikópontok! Hogyan előzzük meg a sérüléseket a fascia láncok kezelésével?
Hogyan kezeljük a sérüléseket, krónikus panaszokat a fascia láncok manuális és eszközös terápiás lehetőségeivel egyéni mozgásminták szerint?
Speciális eszközök a fascia kezelésben
Egyszerű manuális technikák a fascia terápiában az élettani és anatómiai folyamatok szerint.
SMR gyakorlatok, mint önkorrekciós gyakorlatok a fascia terápiában.
Eszközelemzés és a különböző eszközök hatáselemzései, hatásfokai rétegek szerint

 Képzés tanórái:

  • 15 tanóra elmélet
  • 18 tanóra gyakorlat

 

Időpontok (digitális elméleti blokk):

  • BUDAPEST, 2024. április 05-07. - (A képzés online elméleti blokkban és személyes megjelenéssel járó gyakorlattal indul. Online elméleti napokhoz tartozó gyakorlat ideje: 2024. április 07.)  -  Jelentkezési lehetőség megnyitva.
  • BUDAPEST, 2024. június 14-16. - (A képzés online elméleti blokkban és személyes megjelenéssel járó gyakorlattal indul. Online elméleti napokhoz tartozó gyakorlat ideje: 2024. június 16.)  -  Jelentkezési lehetőség megnyitva.
  • BUDAPEST, 2024. szeptember 06-08. - (A képzés online elméleti blokkban és személyes megjelenéssel járó gyakorlattal indul. Online elméleti napokhoz tartozó gyakorlat ideje: 2024.szeptember 08.)  -  Jelentkezési lehetőség megnyitva.
  • BUDAPEST, 2024. december 06-08. - (A képzés online elméleti blokkban és személyes megjelenéssel járó gyakorlattal indul. Online elméleti napokhoz tartozó gyakorlat ideje: 2024. december 08.)  -  Jelentkezési lehetőség megnyitva.

 

Időpontok, akkor, ha a digitális elméleti oktatási formát választja és nem a klasszikus termi oktatást (digitális elméleti blokk):

 

Továbbképzés nyilvántartási száma:

  • SZTK-A-28491/2019 (korábban elvégzett tanfolyamok esetében. Érvényes volt: 2023-ig)
  • SZTK-A-360500/2022 (jelenleg aktuálisan érvényes nyilvántartási szám)

 

Tanfolyam helye: 

  • BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)

 

Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.

Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók, gyógymaszőrök. 

Tanfolyami részvételi feltételek a képzési szabályzatban olvashatók. 

 

Tandíj: 

  • HUF: 89.000 Forint, amely magában foglalja az órai jegyzet, az igazolások regisztrációját, valamint kezdő fascia tools készletet! PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 82.000 Ft.
    • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból: "Kedvezményes képzési csomagok." Masszőrök egyesülete tagjai részére 2018. május 04-től érvényesek a kedvezmények.
    • EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni. Bővebben a tandíjfizetésről itt...
  • Képzéshez - amennyiben a jelentkezés leadása és a képzés dátuma között min. 1 hónap áll rendelkezésre - részletfizetés is igényelhető. Részletfizetési tájékoztató...

     

Hogyan történik a regisztráció folyamata és a visszaigazolás? 

Regisztrációhoz ki kell tölteni az ONLINE JELENTKEZÉSI LAPOT, majd beküldeni hozzánk. Az űrlap sikeres elküldéséről rendszerünk tájékoztatja Önt. Ezt követően küldjük Email címére a tanfolyami visszaigazolást, majd külön Emailben a díjbekérőt. Azon található lesz egy bankszámla szám, ahová a tanfolyami díjat várjuk. Amint az megérkezik hozzánk, értesítjük róla. Ezt követően a tanfolyam választott dátuma előtti napon emlékeztető levelet küldünk Önnek SMS-ben.

Egyéb fizetési lehetőséget kínálunk a Paypal rendszeren keresztül is-

 

Hogyan fizesse egyszerűen, bankszámla nélkül a tandíjat?

Tanfolyam díja a jelentkezést követően PayPal rendszeren keresztül is elküldhető. Hogyan? Klikkeljen a PayPal ikonra, majd megnyílik egy új ablak és ott a "Pénz küldése" menüre klikkelve tudja hozzánk továbbítani a tanfolyami összeget.

 

Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.

Kategória: Képzések leírása

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.