+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: sportrehabilitációs tréner képzés

Ami a jövőt illeti, mi a PhysioVit-nél továbbra is fontosnak tartjuk, hogy a jelenleginél is több szakemberrel ismertessük meg az igazi, a valódi sportrehabilitáció területét, ezáltal a jelenleginél több sportfizoterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál.

Azok a szakemberek is kaphassanak széles körben speciális képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült sportolóval, a sérült pácienssel! Ezt azért is tartjuk kiemelkedően fontos szempontnak, mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitativ és quantitativ eredmények sokszor már itt, ekkor megpecsételődnek.

Jövőben egyik elsődleges célunk az élsport, a teljesítményfokozás és a hobbisportok területén előforduló sérülések céltudatos programokkal kidolgozott megelőzése, illetve ha már egy sérülés bekövetkezett, akkor annak szakszerű kezelésére irányuló programok kidolgozása/kivitelezése/elterjesztése, elsősorban a modern alapokon nyugvó sportrehabilitációs szemlélet alapján, háttérbe szorítva az aktuális tudományos eredményeket már rég nem követő, elavult és ezért effektivitás szemszögéből nézve erősen megkérdőjelezhető "rehabilitációs dogmákat".

Fontosnak tartjuk a sportsérülések kezelése, a rehabilitáció területén dolgozó edzők, orvosok, gyógytornászok további felkészítését a legnaprakészebb, tudományos kutatásokon, azok eredményein alapuló, és a nemzetközi gyakorlatban is bevált sportrehabilitációs és prevenciós módszerek, koncepciók alapján.

Céljaink közé tartozik még a sportrehabilitációs koncepció elterjesztése a krónikus megbetegedések rehabilitációjában is (pl. cukorbetegség, oszteoporózis, elhízás stb.), csökkentve ezáltal az egyén és a társadalom terheit. E területen is sok teendőnk van még, hiszen számos rehabilitációs irányelvet kell majd a közeljövőben az effektivitás szeszögéből nézve is átértékelni, módosítani.

Az elmúlt évek alatt (2012-től) nagyon sok eredményt értünk el, itthon is kitapostunk egy ösvényt, Magyarországon is megmutattuk, hogy a valódi sportrehabilitáció más, mint ahogyan azt sokan gondolták, de küldetésünk, céljaink most teljesednek ki igazán, amikor végre már egyre többen vagyunk! A munka nagyobb része még hátra van, de úgyis mondhatnám, hogy most kezdődik csak el igazán! Ebben pedig számítunk minden nálunk tanult, elhivatott sportrehabilitációs szakemberre!

A PhysioVit magyarországi tevékenységének köszönhetően az általunk támogatott valódi és komplex sportrehabilitációs koncepciók (DOSB, vagy IAS) mostanra megjelentek például már a Videoton FC, a DVTK, az MVM-Paks, Ferencvárosi TC, Budapest Honvéd, Lombard Pápa, PMFC-MATIAS, Kaposvári Rákóczi FC, Debreceni Egyetem Atlétikai Club (DEAC), DVSC, Magyar Labdarúgó Szövetség, Magyar Labdarúgó Akadémia, Magyar Jégkorong Szövetség, Debreceni Egyetem, Semmelweis Egyetem, Miskolci Egyetem stb. szakembereinek, OKJ-s személyi edző képzésekkel foglalkozó iskolák oktatóinak tevékenységi köreiben, sportrehabilitációs gyakorlatában is!

Az őszi szezont tehát még több újítással nemcsak folytatjuk, kiterjesztve az induló képzések körét, hanem több irányban bővítjük, megadva ezzel minden tőlünk telhető segítséget a gyakorlat, valamint a tudományos munkák területén a képzés elvégzése utáni időszakban is!

Személyes elvárásom a már végzett sportrehabilitációs szakemberektől a tudásuk állandó gyakorlati bizonyítása munkahelyükön, a kluboknál, továbbá sportrehabilitációs munkájuk eredményeinek tudományos előadásokon, objektív vizsgálatokkal alátámasztott prezentációja. E területen mi a jövőben is, az oklevél/igazolás megszerzése után is partnerek, illetve támogatók leszünk és számítunk a legjobb, a legbártabb, a legkitartóbb és a legelhivatottabb kollégákra, profi sportrehabilitációs munkájukra, eredményeikre!

© Forrás: PhysioVit nyílt nap 2014. Előadó: Kanyó Ildikó tulajdonos, ügyvezető PhysioVit & Group cégcsoport

 

Kategória: Képzés

Magyarországon 2012. óta azon dolgozunk, hogy a magyar sportrehabilitáció területén tapasztalható hiányosságokat pótoljuk. Magyar és nemzetközi területeken tevékenykedő képzési iskoláink (PHYSIOVIT) kezében kettő nagy sportrehabilitációs irányzat egyesül.

Egyik képzés az International Academy For Sportscience közreműködésével, a City University Los Angeles Sportrehabilitációs szakiránya, a World Commission For Sports Biomechanics (WCSS), a World Association of Rehabilitation Training (WART) védnöksége alatt álló, a Association for Accredetation of Sports Physical Therapy and Sports Physical Therapy Trainers által elismert Physical Rehabilitation Trainer képzés. Másik nagy sportrehabilitációs irányzat a DOSB Sportfizioterápia, amely a Deutscher Olympischer Sportbund licensze alatt álló képzés.

Az utóbbi években nagy szerep jut a sportrehabilitációs szakembereknek a sportolók sérüléseinek speciális rehabilitációjában, illetve krónikus megbetegedések kezelésében egyaránt. Különösen azért, mert a mozgásszegény életmód miatt megszaporodtak az un. civilizációs betegségek, mint pl. az oszteoporózis, az artrózis, a magas vérnyomás, a 2. típusú cukorbetegség, az elhízás stb.

Physical Rehabilitation Trainer (továbbiakban Sportfizioterapeuta, Rehabilitációs Tréner) munkája a jövőben egyre inkább kiterjed majd a sportolók rehabilitációja mellett a krónikus megbetegedések területére is. Ez a tendencia figyelhető meg Németországban, ez lesz Magyarországon is. Szükségünk van a jelenleginél több speciálisan képzett szakemberre. Egy Sportfizioterapeuta, Rehabilitációs Tréner

  • rendelkezik azzal a tudással, amely a tréningelméletet, az edzésterv készítést, a táplálkozásélettant, a tréningfiziológiát, a tréningpszichológiát foglalja magába;
  • tud táplálkozási tanácsokat adni, ismeri a szövetek speciális viselkedését a különböző tréninghatásokra, tudja hogyan lehet ezt kihasználni sérüléseknél, patológiás, degeneratív elváltozásoknál;
  • tudja, hogyan lehet a civilizációs megbetegedések tüneteit, következményeit egyéni, specifikus, individuális tréninggel pozitív irányban befolyásolni;
  • ismeri, hogy hogyan lehet a szöveteknek megfelelő edzésingereket adni prevenciós célból, a sérülések, a degeneratív megbetegedések elkerülése, vagy számuk lecsökkentése érdekében.

Sokat beszélünk arról, milyen káros hatása van az immobilizációnak, mégis a lehető leghosszabb ideig nem nyúlunk a sérült testrészhez, vagy ha igen, nem biztos, hogy megfelelő ingereket alkalmazunk?

Sokat beszélünk a csontritkulásról, arról mennyire fontos oszteoporózisban szenvedő embereknél a helyes testmozgás, mégis biztosak vagyunk abban, hogy a legmegfelelőbb ingereket kapják pl. a talajtornánál, a masszázsnál, a szubaqualis tornánál, vagy a kerékpározásnál? Bizonyos esetekben pontosan azokat a gyakorlatokat kerüljük, amelyek a legfontosabb ingerei lennének a pozitív irányú csontátépülésnek.

Sokat beszélünk a bokasérülés, csonttörés utáni rehabilitációról, de gondoltunk e már arra, hogy az izmokat, a csontokat, az ízületeket, a fasciahálót, a kinematikus funkcióláncot, a tehermentesítés következményeit külön problémaként kezeljük más-más terápiákkal, különválasztva az okokat és következményeket? Mindezt azért, hogy 2-4 hetes immobilizáció után ne kelljen a következmények következményeivel kezdeni a rehabilitációt, hanem direktben tudjuk az oki kezeléseket végezni!

Gondolunk e arra, hogy a kinematikus láncreakció, az alulról fölfelé haladó funkciólánc - amennyiben nincs időben blokkolva/kezelve - akár már egy jelentéktelennek tűnő rándulás után is, az idő előrahaladtával a terhelés függvényében később majd SI ízület, a térd, a gerinc, a hát, a nyak, a fej stb. területén (ízületekben, lágyrészekben) okozhat panaszokat?

Gondolunk e arra, hogy egy ín-, vagy szalagsérülés bekövetkezhet a helytelen táplálkozás miatt, vagy a nem megfelelően alkalmazott edzésingerek, edzésintenzitás miatt? Végül, de nem utolsó sorban a Sportfizioterapeuta, Rehabilitációs tréner munkája már a sérülés pillanatában kell, hogy elkezdődjön! Ez is döntő tényező, amely rövidítheti, vagy gyorsíthatja a gyógyulás idejét.

Fontos szándékunk, hogy a jelenleginél is több szakemberrel ismertessük meg a sportrehabilitáció speciális területét, ezáltal a jelenleginél több sportfizioterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál. Azok a gyógytornászok is kaphassanak speciális képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült sportolóval, a sérült pácienssel! Ezt azért is tartjuk kiemelkedően fontos szempontnak, mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitativ és quantitativ eredmények sokszor már itt megpecsételődnek.

Képzésünk egy, a hazai gyakorlatban rendkívül hiányos területet ölel fel, amely egy fontos kulcsképzés a gyógytornász, a személyi edző, a tréner, az orvos és a sportoló/páciens között. Fontosnak tartjuk tudatni a nyilvánosággal, hogy már 2012. óta rendkívül komoly és kemény munka folyik képzési projektünk keretén belül iskolánk, nemzeközi szervezetek és magyar sportklubok orvosai, terapeutái között, amelynek első eredménye hogy hazánkban kb. 2 hónap múlva megkezdik munkájukat az első, Physical Rehabilitation Trainer (PRT rehabilitációs tréner) képzettséggel rendelkező, nemzetközileg jegyzett, a WART (Európa, USA) által is regisztrált szakemberek.

Jövőben is fontosnak tartjuk az élsport, a teljesítményfokozás és a gyakran előforduló sportsérülések megelőzése, kezelése területén dolgozó edzőket, terapeutákat felkészítsük a legnaprakészebb, tudományos kutatásokon alapuló, és a nemzetközi gyakorlatban is bevált sportrehabilitációs és prevenciós módszerekbe a velünk együttműködő nemzetközi szervezetek segítségével (City University Los Angeles, I.A.S., WART, WCSS, DOSB) . A képzéseken megszerezhető kompetenciákkal így mi is hozzá tudunk járulni a magyar sportolók sikereinek, jövőbeli sporteredményeinek javulásához.

 

Cikkünkről részletek a www.sportorvos.hu portálon is.

Kategória: Képzés

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.